oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ଦେଶରୁ ଲୁଚି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଦୁବାଇ ରାଜକୁମାରୀ ଏବେ ସ୍ପେନ୍‌ରେ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ୍‌,

21/06/2021 at 9:40 PM

ଦୁବାଇ ୨୧/୬: ଦୁବାଇର ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ଏକ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସୋମବାର ଏହି ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ​‌ସେ ଏବେ ସ୍ପେନ୍‌ରେ ଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ସବୁବେଳେ ଏକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇ ରହିଥିବା ଦୁବାଇ ରାଜକୁମାରୀ ସ୍ପେନ୍‌ରେ ଥିବା ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ୨୦୧୮​‌ରେ ଦୁବାଇରୁ ଲୁଚି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ରାଜକୁମାରୀ ଶେଖ୍‌ ଲତିଫା ଧରାପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଜାତିସଂଘର ଏକ କମିଟି ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ମିଳିଥିବା ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଦୁବାଇର ଶାସକ ଶେଖ ମହମ୍ମଦ ବିନ ରଶିଦ ଅଲ ମକତୋମଙ୍କ ଝିଅ ଶେଖ ଲତିଫା ଆଡଲଫ୍‌ ସୁରେଜ୍‌ ମାଡ୍ରିଡ୍‌ ବାରାଜାଜ୍‌ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି।

ବ୍ରିଟିଶ ମିଡିଆ ଅନୁସାରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ମହିଳା ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ରୟାଲ ନୌସେନା ସଦସ୍ୟ ସାଇନଡ୍‌ ଟେଲର।  ଟେଲର ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଲତିଫାଙ୍କ ସହ ୟୁରୋପରେ ଛୁଟି ମନାଇବା ନିଆରା। ଆମେ ମଜା କରୁଛୁ।’  ଏହା ସହ ଟେଲର ଦୁବାଇର ମଲ୍‌ରେ ଉଠାଯାଇଥିବା ଲତିଫାଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ୟୁଏନ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ମାନବାଧିକାର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଲତିଫାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ତାଙ୍କ ବାପା ଅଲ ମକତୋମଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ୩୫ ବର୍ଷୀୟା ଲତିଫା ୨୦୧୮ରେ ଦେଶରୁ ଲୁଚି ପଳାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ କମାଣ୍ଡୋଙ୍କ ହତାରେ ସେ ଧରାପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ।

ରାଜକୁମାରୀ ଲତିଫାଙ୍କ ପୂରା ନାମ ଲତିଫା ବିନ ମହମ୍ମଦ ଅଲ ମଖତୁନ୍‌ । ଲତିଫା ଦୁବାଇର ଅରବପତି ଶାସକ ଶେଖ ମହମ୍ମଦ ମଖତୁନଙ୍କ ଝିଅ। ଶେଖ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପଢ଼ିଥିବା ବେଳେ କ୍ବିନ୍‌ ଏଲିଜାବେଥଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ରୟାଲ ହାଇନେସ୍ ରାଜକୁମାରୀ ବିନ୍ତ ଅଲ ହୁସୈନ ୨୦୦୪ରେ ଅଲ ମଖତୁନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।ଯିଏକି ତାଙ୍କର ଦ୍ବିତୀୟ ପତ୍ନୀ ଭାବେ ଜଣାଯାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ଅଲ ମଖତୁନଙ୍କ ଅନେକ ପତ୍ନୀ ଥିବା ବେଳେ ୨୫ ଛୁଆ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲତିଫା ଜଣେ । ଲତିଫାଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୯୮୪ରେ ହୋଇଥିଲା। ଫ୍ରି ଲତିଫା କ୍ୟାମ୍ପେନ ଅନୁସାରେ ୨୦୦୨ରେ ପ୍ରଥମେ ଲତିଫା ଦୁବାଇରୁ ପଳାଇଯିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଲତିଫାଙ୍କୁ ୧୬ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା।  

   Related Posts