Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭାରତୀ ସିଂ ଓ ହର୍ଷ ଲିମ୍ବାଚିୟାଙ୍କ ଜାମିନରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲା NCB, କହିଲା-‘ସମାଜ ପାଇଁ ଏହା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ…’

25/09/2021 at 11:53 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୯: ଲାପ୍ଟର୍ କ୍ୱିନ୍ ଭାରତୀ ସିଂ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ହର୍ଷ ଲିମ୍ବାଚିୟାଙ୍କୁ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୨୧ ରେ, ଏନସିବି ତାଙ୍କ ଘରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଥିଲା। ଏହି ଚଢାଉ ପରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ସେବନ ତଥା ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଭାରତୀ ଏବଂ ହର୍ଷଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ପରେ କୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଜାମିନରେ ଏନସିବି ଆଦୌ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି। ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ମାମଲାରେ ଏନସିବି ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଅଧିବେଶନ କୋର୍ଟରେ ତାହାର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଅଧିବେଶନ କୋର୍ଟରେ ଏନସିବି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀ ସିଂ ଏବଂ ହର୍ଷଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଜାମିନ ମିଳିବା ସମାଜ ପାଇଁ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଏହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସହଜରେ ଖସି ଯାଆନ୍ତି। ଏନସିବି ଏହା କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସେତେବେଳେ କହିଛି ଯେତେବେଳେ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣିପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୨୧ ରେ, ଏନସିବି ଭାରତୀ ଏବଂ ହର୍ଷଙ୍କ ଆନ୍ଧେରି ସ୍ଥିତ ଘରୁ ୮୬.୫୦ ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଥିଲା। ଭାରତୀ ଏବଂ ହର୍ଷ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁହେଁ ଗଞ୍ଜେଇ ନିଅନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଭାରତୀ ଏବଂ ହର୍ଷଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ତେବେ ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ନଭେମ୍ବର ୨୨ ରେ ଭାରତୀ ଏବଂ ହର୍ଷଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। କୋର୍ଟରେ ଏନସିବି ଦ୍ୱାରା ହର୍ଷ ଏବଂ ଭାରତୀ ସିଂଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ଦାଖଲ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟ ସେମାନଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବା ପରେ ଭାରତୀ ଏବଂ ହର୍ଷଙ୍କୁ ଜାମିନରେ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts