ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ମାନ ଓ ଅଧିକାର ପାଇଁଁ ସମ୍ବଲପୁରରୁ ନବୀନ ନିବାସ, ଡ୍ରାଇଭର୍ ମହାସଂଘର ଦଣ୍ଡବତ ଯାତ୍ରା

20/10/2022 at 9:36 AM

ଦିଗପହଣ୍ଡି ୧୯/୧୦: ସରକାର ୩ ମାସ କହିଲେ ହେଲେ ବର୍ଷେ ହେଲାଣି ପ୍ରତିଶୃତି ପୂରଣ କଲେନି । ଏଥର ପଦ ଯାତ୍ରା ନୁହଁ ଦଣ୍ଡବତ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଓଡ଼ିଶା ଡ୍ରାଇଭର ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବଲପୁର ମାଁ ସମଲେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଦଣ୍ଡବତ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରି ନବୀନ ନିବାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବେ ।

ଡ୍ରାଇଭର ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଆଇନ ୧୦୦ କିଲୋମିଟର ବ୍ୟବଧାନରେ ପାର୍କିଂ ଓ ବିଶ୍ରାମ ସ୍ଥଳ ୫୫ ବର୍ଷ ପରେ ପେନସନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜୀବନ ଗଲେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଅର୍କମନ୍ୟ ପାଇଁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଓ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୫ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉ । ସେହିପରି ଦରମା ଟଙ୍କା ନଦ୍ଧାରିତ ସହ ସମୟ ସୀମା ଧାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ସୈନିକ ମାନ୍ୟତା ଆବାସ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୫ ଲକ୍ଷ ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ରାସ୍ତା ଉପରେ ଡ୍ରାଇଭର ମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶାସନ ଜୁଲୁମ ବନ୍ଦ, ଏହିବଲି ୧୦ଟି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ୨୦୨୧ ଅକ୍ଟୋବରରେ ମଧ୍ୟ ସମଲେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ପଦଯାତ୍ରା କରି ରାଜଧାନୀରେ ହଜାର ହଜାର ଡ୍ରାଇଭର ମାନେ ଗର୍ଜି‌ଥିଲେ ।

ହେଲେ ସେହି ସମୟରେ ୩ ମାସ ଭିତରେ ଦାବି ପୁରଣ ପାଇଁ ପ୍ରତିଶୃତି ମିଳିଥିଲା । ପ୍ରତିଶୃତି ୩ ମାସ କଣ ବର୍ଷେ ପୁରିଗଲା ହେଲେ ପୁରଣ ହେଲାନାହିଁ । ପୁଣି ତା ୧୮ତାରିଖଠୁ ସମଲେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ପୁଜାର୍ଚ୍ଚନା କରି ରାଜଧାନୀ ଅଭିମୂଖେ ଦଣ୍ଡବତ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts