oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ସକାଳେ ପିଅନ୍ତୁ ମହୁ ସହିତ ଉଷୁମ ପାଣି: ମିଳିବ ଅଦ୍ଭୁତ ଫାଇଦା

2/06/2021 at 5:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୬: ମହୁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧ । ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ, ବି, ସି, ଆଇରନ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ସୋଡିୟମ୍, ଫସଫରସ୍ ଏବଂ ଆୟୋଡିନ୍ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ୧ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ । ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମହୁ ପିଇବାର ଉପକାର ବିଷୟରେ…

PunjabKesari

ଓଜନ କମ୍ କରିଥାଏ:

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପଦ୍ଧତି ଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତଥାପି କୌଣସି ଫାଇଦା ହୋଇନଥାଏ । ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ମହୁ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଭୋକ କମ୍ ଲାଗିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସକାଳେ ଏହାକୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ଦିନସାରା ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ମହୁ ସହିତ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ । ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ୍-ସି ଶରୀରରେ କ୍ୟାଲୋରୀ ପରିମାଣ ହ୍ରାସ କରି ମେଦବହୁଳତାକୁ ରୋକିଥାଏ ।

ମଜବୁତ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ:

ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ମହୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ପେଟକୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସଂକ୍ରମଣରୁ ଦୂରଇ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ । ଯେଉଁମାନଙ୍କର କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ, ଗ୍ୟାସ୍ କିମ୍ବା ଅମ୍ଳତା ସମସ୍ୟା ରହିଥାଏ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ପିଇବା ଉଚିତ୍ ।

PunjabKesari

ଇମ୍ୟୁନିଟି ପାଇଁ:

କରୋନା ଅବଧିରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ମହୁ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ । ଯାହା ଥଣ୍ଡା କାଶ ଏବଂ ଅନେକ ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ।

ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିଥାଏ:

ଶରୀରରେ ଅନେକ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ରହିଥାଏ । ଯଦି ଏହା ଶରୀରରୁ ବାହାରି ନଥାଏ, ତେବେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ମହୁ ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

PunjabKesari

ପାଟି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଦୁର କରିଥାଏ:

ପାଟିରୁ ଆସୁଥିବା ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ମଧ୍ୟ ମହୁ ପାଣି ସହିତ ଦୂର ହୋଇ ଯାଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ମହୁ ସହିତ ଲେମ୍ବୁ ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ । ଏହାର ଅମ୍ଳୀୟ ଗୁଣ ହେତୁ ଲେମ୍ବୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧକୁ ଦୂର କରିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଏହା ଦାନ୍ତରେ ଥିବା ଜୀବାଣୁକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ ।

   Related Posts