suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ପ୍ରତିଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ପିଆଜ ରସ, ମିଳିବ ଅନେକ ଫଇଦା

8/01/2023 at 10:20 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୦୮।୦୧: ପିଆଜ ହେଉଛି ଏକ ପନିପରିବା । ଯାହା ଖାଦ୍ୟରେ ମସଲା ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଯଦି ଆପଣ ପିଆଜ ରସ ପିଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରୁ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇବେ? ଯଦି ନୁହେଁ, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପିଆଜ ରସ ପିଇବାର ଉପକାରିତା ଆଣିଛୁ । ପିଆଜ ରସ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିଥାଏ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପିଆଜ ରସ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ଏବଂ ଚର୍ମ ଭଲ ରହିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦୃଢ କରେ। ତେଣୁ ଆମକୁ ପିଆଜ ରସ ପିଇବାର ଉପକାର ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ।

ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି –ପିଆଜ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ ଜିଙ୍କ ପରି ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଅଟେ । ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ପିଆଜ ରସ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ ।

ଓଜନ ହ୍ରାସ- ପିଆଜରେ ଏପରି ଅନେକ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଥାଏ । ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍‌ରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଆଜ ରସ ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।  ଏହା ସହିତ, ଏହା ଶରୀରର ଡିଟକ୍ସଫିକେସନ୍‌ର ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଭଲ ରହିଥାଏ।

ସୁସ୍ଥ କେଶ-କେଶରେ ପିଆଜ ରସ ଲଗାଇବା କେବଳ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆପଣ ପିଆଜ ରସ ପିଅନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ କେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ । ପିଆଜ ରସ ଆପଣଙ୍କ କେଶ ଭିତରୁ ପୁଷ୍ଟିକର କରିଥାଏ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କେଶକୁ ଦୃଢ ଏବଂ ମୋଟା ଦେଖାଯାଏ ।

ସୁସ୍ଥ ଚର୍ମ– ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଚର୍ମ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ପାତ୍ରରେ ପିଆଜ ରସ ନିଅନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ରସ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଭାବରେ ସଫା ହୋଇଯିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ଚମକିବା ଆରମ୍ଭ କରେ ।

   Related Posts