ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସୁନା ଚୋରା ଚାଲାଣ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ସିଲେଇ କରିନେଉଥିଲେ ଦେଢ଼ କୋଟିର ସୁନା

20/12/2020 at 12:32 PM

ମୁଜଫରପୁର ୨୦/୧୨ : ସୁନା ଚୋରା ଚାଲାଣ ବିରୋଧରେ ଡିଆରଆଇ ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଡିଆରଆଇ ୩ କିଲୋ ସୁନା ସହ ଦୁଇ ଜଣ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ବଜାରରେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପଖୁ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କା। ଏହା ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଆକାରରେ ଥିଲା। ଚାଲାଣକାରୀ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ସୁନା ନେଇଯାଉଥିଲା। ପ୍ରଶାସନକୁ ଠକିବାକୁ ଚାଲାଣକାରୀ ନିଜ ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ସୁନା ବିସ୍କୁଟଗୁଡିକ ସିଲେଇ କରିଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଡିଆରଆଇ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ଚତୁରତାକୁ ପୋଲ ଖୋଲିଦେଇଥିଲେ ଓ ସୁନା ଜବତ ସହ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜବତ ସୁନା ମିଆଁମାରରୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଚାଲାଣକାରୀ ଏହି କନସାଇନମେଣ୍ଟ ଗୁଆହାଟୀରୁ ଆଣିଥିଲେ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ଦୁଇ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥାନ୍ତେ। ସେଠାରୁ ଉଭୟ ଚାଲାଣକାରୀ ବସ୍ ଯୋଗେ ମୁଜାଫରପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ବୈରିୟା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ। ସେ ଏଠାରୁ ପୁଣି ବସ୍ ଯୋଗେ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଡିଆରଆଇକୁ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ଅଧିକାରୀ ଜାଲ ବିଛାଇ ହୋଟେଲରେ ଚଢଉ କରି ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ କାବୁ କରିଥିଲେ।

ଦୁଇ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଡିଆରଆଇ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଅଫିସକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ପଚରାଉଚୁରା କରିଥିଲେ। ପଚରାଉଚୁରା ବେଳେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସୁନା ସେମାନେ ରାଜସ୍ଥାନ ଵିକାନେର ନେଇକି ଯାଇଥାନ୍ତେ। ସେଠାରେ ତୃତୀୟ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥାନ୍ତେ। ଡିଆରଆଇର ସତର୍କତା ଯୋଗୁଁ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କ ସବୁ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ ହୋଇଗଲା। ଡିଆରଆଇ ଦୁଇ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ପେଶ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନିଆ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତ ପାଇଁ ଦରଭଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବେନିବାଦ ଜେଲକୁ ପଠାଯାଇଛି।

   Related Posts