Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ: ହାଲୋୱିନ ଉତ୍ସବରେ ବଡ଼ ଅଘଟଣ, ୫୯ ମୃତ, ୧୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହୃଦଘାତର ଶିକାର

29/10/2022 at 10:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ରାଜଧାନୀ ସିଓଲରେ ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିବା ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଏଥିରେ ୫୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୟୁନ ସୁକ-ୟୁଲ ୟୋଙ୍ଗସାନ-ଗୁ ଜିଲ୍ଲାର ଇଟାବନ ପ୍ରଶାସନକୁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦମକଳ ବିଭାଗ କହିଛି, ଅଧିକ ଗହଳି ଯୋଗୁଁ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ୧୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜଣଙ୍କୁ ହୃଦଘାତ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ମହାମାରୀ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଆଉଟଡୋର ନୋ ମାସ୍କ ହାଲୋୱିନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଉତ୍ସବ ପାଇଁ କଥିତ ରୂପେ ୧,୦୦,୦୦୦ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ମୃତାହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ବୟାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ଘଟଣା ସମୟର କିଛି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାମନାକୁ ଆସିଛି, ଏଥିରେ ଗହଳି ଭିତରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାଜଧାନୀ ସିଓଲ ରାସ୍ତାରେ ହାଲୋୱିନ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଯିବା ପରେ ଦୌଡାଦୌଡି ମାହୋଲ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ୪୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଉଦ୍ଧାରକର୍ମୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ଲୋକମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ହିଁ ସିପିଆର ଦିଆଯାଉଛି । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ହେଲୋବିନ ଦୁନିଆର ଅନେକ ପଶ୍ଚିମ ଦେଶରେ ପାଳନ କରାଯାଏ । ଏବେ ଏହାକୁ ଦୁନିଆର ଅଧିଂକାଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଳନ କରାଯାଏ । କୁହାଯାଏ ହାଲୋୱିନ ରାତିରେ ଚନ୍ଦ୍ର ନିଜର ନୂଆ ଅବତାରରେ ନଜର ଆସିଥାନ୍ତି।

   Related Posts