suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ୟୁଟ୍ୟୁବ ଧ୍ୟାନ ହଟାଇଲା, ଏଥିପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାରେ ଫେଲ ହେଲି- ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ଜରିମାନା ଲଗାଇଲେ SC

9/12/2022 at 5:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଗଲ ଇଣ୍ଡିଆଠାରୁ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରୁଥିବା ଜଣେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଓଲଟା ଜରିମାନା ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି । ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ପ୍ରସାରିତ ବିଜ୍ଞାପନ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଭାଙ୍ଗୁଥିଲା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେ ପରୀକ୍ଷାରେ ଫେଲ ହୋଇଗଲେ । ଏହା ଉପରେ କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ଖରାପ ଯାଚିକା । ଏହା ଜରିଆରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ସମୟ ବରବାଦ କଲେ ।

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପନ୍ନାରେ ବାସ କରୁଥିବା ଆବେଦନକାରୀ ଆନନ୍ଦ କିଶୋର ଚୌଧୁରୀ କହିଥିଲ ଯେ ସେ ରାଜ୍ୟ ସେବାର ଏକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଦେଖିବା ବେଳେ ଲଗାତାର ଏପରି ବିଜ୍ଞାପନ ଆସୁଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେକ୍ସୁଆଲ ସାମଗ୍ରୀ ରହିଥିଲା । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଧ୍ୟାନ ଭାଙ୍ଗୁଥିଲା ଏବଂ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଗୁଗଲ ଇଣ୍ଡିଆଠାରୁ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦାବି କରି ଯାଚିକା ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ।

ଯାଚିକାକୁ ଦେଖି ଜଷ୍ଟିସ ସଞ୍ଜୟ କିଶନ କୌଲ ଏବଂ ଅଭୟ ଏସ ଓକା ବେଶ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ । ଜଷ୍ଟିସ କୌଳ କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁନାହାନ୍ତି ଯଦି ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖ ନାହିଁ । ଏହିପରି ଖରାପ ଯାଚିକା କୋର୍ଟଙ୍କ ସମୟ ବରବାଦ କରୁଛି । ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଲାଗୁ କରାଯାଉଛି । ଜଜଙ୍କ ଏହି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦେଖି ଆବେଦନକାରୀ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ । ଆବେଦନକାରୀ କହିଥିଲେ, କ୍ଷମା କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଉପରେ ଜଷ୍ଟିସ କୌଳ କହିଥିଲେ ଜରିମାନା କମ କରିଦେବି କିନ୍ତୁ କ୍ଷମା କରିବ ନାହିଁ । ଏହାପରେ ବିଚାରପତି ଜରିମାନା ରାଶିକୁ ୨୫ ହଜାରକୁ କମାଇଥିଲେ।

   Related Posts