scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭାଦ୍ରବ ମାସର ପ୍ରଥମ ଶନିବାର ରାତିରେ କରନ୍ତୁ ଶନି ଦେବତାଙ୍କ ଜଡିତ ଏହି ଉପାୟ, ଦୂର ହୋଇଯିବ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ !

13/08/2022 at 10:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୮: ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କୌଣସି ନା କୌଣସି ଦେବତାଙ୍କୁ ସମର୍ପିତ । ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଦେବତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାର ବିଧାନ ରହିଛି । ଏହି ଦିନ ଯଦି ନିଷ୍ଠାର ସହ ଶନି ଦେବତାଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଏ ତେବେ ଶନି ଦେବତା ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇ ଭକ୍ତଙ୍କ ସବୁ ମନୋସ୍କାମନା ପୂରଣ କରିଥାନ୍ତି । ଶନି ଦେବତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟର ଦେବତା ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଶନି ଦେବତା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭଲ ଏବଂ ମନ୍ଦ କର୍ମର ହିସାବ ରଖଥାନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଅନୁସାରେ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏଭଳି କିଛି ଉପାୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୁହାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ରାତିରେ କରିବା ଦ୍ବାରା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ବାରା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ । ଶନି ଦେବତା ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇ ଅନେକ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ରାତିରେ କରାଯାଉଥିବା ଏହି ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

  • ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଆଧାରରେ ଏହା କୁହାଯାଏ ଯେ ଧୂପ ଶନି ଦେବତାଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ । ତେଣୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ଧୂପ ଜଳାଇବା ଦ୍ବାରା ଶନି ଦେବତା ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଧୂପରେ ଲୁହା ରହିଥାଏ । ଏହାକୁ ଜଳାଇବା ଦ୍ବାରା ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ସୁଗନ୍ଧ ଆସିଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ଘରେ ଥିବା ନକାରତ୍ମକ ଉର୍ଜା ନଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଶନିବାର ରାତିରେ ଶନି ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଶନି ଦେବତାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସୋରିଷ ତେଲର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ଏହାସହ ଦୀପରେ କଳା ରାଶି ଜଣାଇବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ।
  • ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି ଯେ ଶନିବାର ଦିନ କଳା କୁକୁରକୁ ସୋରିଷ ତେଲରେ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ ଜାତକରେ ରହିଥିବା ରାହୁ-କେତୁ ଭଳି ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।
  • ଭାଦ୍ରବ ମାସର ପ୍ରଥମ ଶନିବାର ରାତିରେ ବର ଗଛକୁ ଦୁଇ ହାତରେ ଛୁଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସାତ ଥର ପରିକ୍ରମ କରି ଓଁ ଶଁ ଶନିଶ୍ଚରାୟ ନମଃ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଦ୍ବାରା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।
  • ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବର ଗଛ ତଳେ ଚୌମୁଖୀ ଦୀପ ଜାଳିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ । ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଘରେ ଧନ, ଯଶ ଏବଂ ବୈଭବର ଅଭାବ ରହେନାହିଁ ଏବଂ ଭଲ ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ।

   Related Posts