oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ମୋଡ୍‌ରେ ନେଣଦେଣ ଉପରେ ଲଗାଅ ନାହିଁ ଶୁଳ୍କ, ନେଇଥିଲେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଫେରାଅ ଅର୍ଥ

30/08/2020 at 6:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୦୮: କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ମୋଡରେ ବା ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେଉଥିବା ନେଣଦେଣ ଉପରେ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରାନଯାଉ। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯଦି କେହି ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରେ ତେବେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଅର୍ଥ ଫେରସ୍ତ କରିବେ। ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ ଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସେସ୍‌(ସିବିଡିଟି) ରବିବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ସିବିଡିଟି ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଯାଇଥିଲା ଯେ କିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁପିଆଇ ଜରିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନେଣଦେଣ ଉପରେ ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି। ନିଶ୍ଚିତ ସଂଖ୍ୟାରେ ମାଗଣା ନେଣଦେଣ ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିଟି ଟ୍ରାଞ୍ଜେକ୍ସନ ଉପରେ ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରୁଛି।

ରିଲିଜ୍‌ରେ କୁହାଯାଇଛି, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ନେଣଦେଣରେ ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରାଯିବା ୨୦୧୯ ଡିସେମ୍ବର ୩୦ର ସର୍କୁଲାର ନମ୍ବର ୩୨/୨୦୧୯ର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଉଛି, ଯାହାକୁ  ସିବିଡିଟି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରିଥିଲା ଯେ ପେମେଣ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ସେଟେଲମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ(ପିଏସଏସ) ଆକ୍ଟର ଧାରା ୧୦ଏ ଆଧାରରେ ୨୦୨୦ ଜାନୁଆରୀ ୧ରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ମୋଡରେ ପେମେଣ୍ଟ ଉପରେ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ।

ସିବିଡିଟି କହିଛି ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ଯେ ଯଦି ୨୦୨୦ ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠୁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ମୋଡ୍‌ରେ ନେଣଦେଣ ଉପରେ ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଉକ୍ତ ଅର୍ଥ ଫେରସ୍ତ କରନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏମିତି ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ ନକରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts