ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ଟିକା ନେଲା ପରେ ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସିଭିୟରିଟି କମିଯିବ : ଡିଏମଇଟି

25/06/2021 at 3:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫।୬: ସଂକ୍ରମଣ ହ୍ରାସ ପାଇବା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଭଲ ସ୍ଥିତି ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଡିଏମଇଟି ସିବିକେ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି । ସବୁ ଭାଇରସର ମ୍ୟୁଟେସନ ନିୟମିତ ପ୍ରକ୍ରିୟା। ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଡେଲଟା ପ୍ଲସ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେଲା। ଭବିଷ୍ୟତରେ କ’ଣ ହେଉଛି ନଜାଣି କି ବର୍ତ୍ତମାନଠୁ ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଯଦିବି ବଢେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆମେ ସାମ୍ନା କରିବା । ବିଶ୍ବର ସବୁ ରିସର୍ଚ୍ଚର କହିଛନ୍ତି ଟିକା ନେଲେ ସିଭିୟରିଟି କମ ରହିବ। ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ନେଲା ପରେ ଗୋଟିଏ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସିଭିୟରିଟି କମିଯିବ। ତାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବି ଗୋଟିଏ କମିଟି କରିଛନ୍ତି । କମିଟି ଦେଖିବ କେମିତି ହେଉଛି ନିରାକରଣ ପାଇଁ କ’ଣ କରାଯାଇପାଇପାରେ। ଲୋକ ସଚେତନ ନ ହେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କ’ଣ କରିପାରିବେ ? ଲୋକ ସଚେତନ ହୁଅନ୍ତୁ। ଟିକା ନେଲେ ମୄତ୍ୟୁ ହାର କମୁଛି, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ସଂଖ୍ୟା କମୁଛି। ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ଟିକା ନିଅନ୍ତୁ। ତୃତୀୟ ଲହର ହେବ କି ନହେବ କେହି କହିପାରୁନାହାନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ଅନୁମାନ କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରାକ୍ ଆକଳନ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି ।  ଯେକୌଣସି ମୄତ୍ୟୁ ହେଲେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ।  ମୄତ୍ୟୁର କାରଣ ଦର୍ଶାଇବା ଦରକାର । ୯୦ରୁ ଅଧିକ ଆସିମଟମେଟିକ ରହୁଛି ।  ଜିଲ୍ଲାରୁ ରିପୋର୍ଟ ମଗାଯାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସିବିକେ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts