scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଟ୍ରେଡିଂରେ ନିବେଶକ ମାଲାମାଲ, ସେନସେକ୍ସରେ ୭୦୦ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି, ୧୭,୭୦୦ ଉପରେ ନିଫ୍ଟି

24/10/2022 at 8:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଦୀପାବଳି ଦିନ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଟ୍ରେଡିଂ ସମୟରେ ସେୟାର ବଜାର ଚମକିଛି । ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଟ୍ରେଡିଂ ପାଇଁ ସଂଧ୍ୟା ୬.୧୫ରୁ ୭.୧୫ ଯାଏଁ ଅର୍ଥାତ ଏକ ଘଣ୍ଟା ଟ୍ରେଡିଂ କରିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ସେନସେକ୍ସ ୭୦୦ ଅଙ୍କ ବଢି ୬୦ ହଜାର ନିକଟରେ ୫୯,୯୯୪.୨୫ ଅଙ୍କରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ନିଫ୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ହୋଇଛି । ଟ୍ରେଡିଂ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସେନସେକ୍ସ ୫୯,୮୩୧.୬୬ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବ କାରବାର ଦିନ ତୁଳନାରେ ସେନସେକ୍ସରେ ୫୨୪.୫୧ ଅଙ୍କ ଅର୍ଥାତ ୦.୮୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ନିଫ୍ଟି ୧୫୫ ଅଙ୍କ ଅର୍ଥାତ ୦.୮୮ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ୧୭,୭୩୦.୭୫ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି ।

ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଟ୍ରେଡିଂରେ ବିଏସଇ ଇଣ୍ଡେକ୍ସର ଶୀର୍ଷ ୩୦ ଷ୍ଟକ ମଧ୍ୟରୁ ନେସଲେ ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଏଲ ଆଣ୍ଡ ଟି, ଏସବିଆଇ, ଏଚଡିଏଫସି, ଏଚଡିଏଫସି ବ୍ୟାଙ୍କ, ଇନଫୋସିସ, ଏନଟିପିସି, ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଣ୍ଡ ମହିନ୍ଦ୍ରା, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ସେୟାର ୧ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ସହ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଏଚୟୁଏଲର ଷ୍ଟକ ୩ ପ୍ରତିଶତ ତଳକୁ ଖସିଥିଲା।

ମାନ୍ୟତା ରହିଛି ଯେ, ମୁହୂର୍ତ୍ତ ସମୟରେ କାରବାର କରିବା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଆଣିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଷ୍ଟକ ମାର୍କେଟ ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଖୋଲା ଯାଇଥାଏ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ରେ ଦୀପାବଳିର ବାଲିପ୍ରତିପଦା ଅବସରରେ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିବ ।

   Related Posts