AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

୧୦୦ ବର୍ଷ ପୂରା କଲା ଡିଜ୍ନି, ମହାଭାରତ ଉପରେ କରିବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ସିରିଜ୍‌

10/09/2022 at 1:09 PM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୦।୦୯: ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ନିଆର ଆନାହାଇମ୍ ସହରରେ ଡିସ୍ନି ଷ୍ଟୁଡିଓର ୧୦୦ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଇଭେଣ୍ଟ D23 ଏକ୍ସପୋରେ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଡିସ୍ନି, ପିକ୍ସାର୍ ଏବଂ ଡିଜନି ଆନିମେସନ୍ ଷ୍ଟୁଡିଓର ନୂତନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ସିରିଜ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନିଜର ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଆଲୋକିତ କରିଛି । ଭାରତୀୟ OTT ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ପୌରାଣିକ ଗାଥା ମହାଭାରତ ଉପରେ ଏକ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି।

୧୯୨୩ ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ୱାଲ୍ଟ ଡିଜନିଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଟିଭି ଏବଂ ୱେବ୍ ସିରିଜରେ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତି ଦୁଇ ବର୍ଷରେ D23 ଏକ୍ସପୋର ଆୟୋଜନ ହୋଇଥାଏ ।ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୯ ରେ ଏହି ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।କିନ୍ତୁ କରୋନା କାରଣରୁ ଏହା ୨୦୨୧ମସିହାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ । ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ସମାରୋହକୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆନାହାଇମର ଡିସ୍ନିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ନିକଟ ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା D23 ଏକ୍ସପୋରେ ଲୋକମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ ।

D23ର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏବଂ ଅପରେସନ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା । କମ୍ପାନୀର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏବଂ ଅପରେସନ୍ସ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ରେବିକା କ୍ୟାମ୍ପବେଲ ଡିସ୍ନି ଟେଲିଭିଜନ ଏବଂ OTT ଶାଖାଗୁଡ଼ିକର କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। କାମ୍ବେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୭୦ କୋଟି ଲୋକ ଡିସ୍ନି କମ୍ପାନୀର ଟିଭି ବ୍ରାଣ୍ଡ ଷ୍ଟାରର ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖନ୍ତି।

   Related Posts