scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଦାବି କରି ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ

18/03/2020 at 1:19 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୮।୦୩: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିର ଡ୍ରାମା ଏବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଜୋର ଜମିଛି । କଂଗ୍ରେସର ବାଗୀ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଆସିଥିଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବଜୟ ସିଂହ ଏବେ ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ଅଟକ ରଖଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଅନଶନ କରିଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଭୋର ସମୟରେ ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଦିଗବିଜୟଙ୍କୁ ହୋଟେଲ ନିକଟରେ ଅଟକାଇଥିଲା ପୋଲିସ । ତାଙ୍କ ଦାବି ସତ୍ତେ ତାଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ନଦିଆଯିବାରୁ ସେ ହୋଟଲେ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ । ପୋଲିସ ବାରମ୍ବାର ବୁଝାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଧାରଣାରୁ ଉଠିନଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ । ଶେଷରେ ପୋଲିସ ଦିଗବିଜୟଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା । ଏହାପରେ  ବାଗୀ ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ନଦିଆଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏପରି କହି ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ କଂଗ୍ରେସର ୨୨ବିଧାୟକ   । ସେମାନେ କଂଗ୍ରେସରୁ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଇସ୍ତପା ପତ୍ର ପଠାଇ ଏପରି କହିଥିଲେ । ତେବେ ଇସ୍ତଫା ପରେ ସମସ୍ତ ବିଧାୟକ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏକ ରିସୋର୍ଟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କୁ ହୋଟେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଥିଲା । ବୁଧବାର ଦିନ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପାଇଁ ହୋଟେଲ ରାମଦା ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନଥିଲା । ସେପଟେ ସାକ୍ଷାତ ପାଇଁ ଅନୁମତି ନଦିଆଯିବାରୁ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ । ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ବନ୍ଦ କରି ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ୨୬ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ । କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ମୁଁ ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ମୋ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ଫୋନ୍‌ ଛଡାଇ ନିଆଯାଇଛି । ଯଦି ମୋତେ ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ପାଇଁ ଅନୁମତି ନଦିଆଯାଏ , ତେବେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ।

   Related Posts