vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
ori homes
vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଧୋନୀ ଶାନ୍ତ କିନ୍ତୁ କୋହଲି ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ, ମାହି ଓ ବିରାଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଣ ରହିଛି ଫରକ ? କହିଲେ ଇରଫାନ

27/08/2020 at 5:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୭|୦୮:  ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ କଥା ଉଠିଲେ ପ୍ରଥମେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ବାବଦରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୁଏ । ଏବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ହାତରେ ରହିଛି । ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କଣ ଫରକ ରହିଛି ତାହା କହିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବୋଲର ଇରଫାନ ପଠାନ ।

ଭାରତ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆଇସିସି ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ, ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ ଓ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି । କିନ୍ତୁ ବିରାଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ କୌଣସି ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିନାହିଁ । ଇରଫାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏକଦା ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଧୋନୀଙ୍କ ଶାନ୍ତ ସ୍ୱଭାବ ବିପକ୍ଷ କ୍ରିକେଟର ବୁଝିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ବିରାଟଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ବିପକ୍ଷ ଦଳ ବୁଝିନିଅନ୍ତି । ଧୋନୀ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ କୁଲ କିନ୍ତୁ କୋହଲି ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ । ତେବେ ଉଭୟ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦଳ ପାଇଁ ସଫଳ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଇରଫାନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀ ଅନେକ ସମୟରେ ତଳକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସି ବିଜୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ନିଜ ମାଟିରେ ମାତ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ବିରାଟ । ତେବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ଧୋନୀ ଜଣେ ସଫଳ ଅଧିନାୟକ । ସେ ଦଳକୁ ଟେଷ୍ଟରେ ୧ ନମ୍ବର କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବିରାଟ ଦଳକୁ କୌଣସି ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଦେଇନାହାଁନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମାଟିରେ କଙ୍ଗାରୁକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts