Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନ ବନ୍ଦର ଅଚଳ ପ୍ରସଂଗରେ ବିଧାୟକ ନବ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଂକୁ ଭେଟିଲେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ

27/10/2018 at 4:41 PM

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ;୨୭/୧୦- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନ ବନ୍ଦର ଅଚଳ ପ୍ରସଂଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଂକୁ ଭେଟିଲେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ । କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ନବ ଦାସଂକ ନେତୃତ୍ଵରେ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଂକୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ  । ବିମାନ ବନ୍ଦର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନେଇ ନିଜେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ମାନନୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବେ ବୋଲି ଦେଇଥିଲେ ପ୍ରତିଶୃତି । ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଗଲା ନାହିଁ କି ବିମାନ ଚଳାଚଳ କଲାନାହିଁ । ମାସକ ଭିତରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ନାଁ ଘୋଷଣା କରା ନ ଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆହୁରି ତୀବ୍ର ହେବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତମାସ ୨୨ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶାର ୨ୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ହେଲେ ମାସେ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଏଁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିପାରିନାହିଁ । ବିମାନ ବଂଦରରୁ ୩୨୦ ବୋଇଂ ବିମାନ ଉଡ଼ିବାର  ଲାଇସେନ୍ସ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟିକ  ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିନାହିଁ । ଉଡ଼ାନ ଯୋଜାନରେ ବିମାନ ଚାଲିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ବିମାନ ବନ୍ଦର ଉଦଘାଟନ କଲାବେଳେ ଆମର ଦୁଇଟି ଦାବୀ ଥିଲା ।ପ୍ରଥମଟି ହେଲା ବିମାନ ବନ୍ଦର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ଦ୍ଵିତୀୟଟି କମର୍ସିଆଲ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ।ଗୋଟିଏ ମାସ ଭିତରେ   ଯଦି ଆମର ଦାବୀ ପୂରଣ ନ ହୁଏ ଦଳମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ  ଆମେ  ସବୁ ଦଳ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲେଇବୁ ବୋଲି  କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ନବଦାସ ।

   Related Posts