Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଗିରଫ, ୨୫ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିଲା ମିନିଟ୍ରକ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ରାଜ୍ୟ, କୋରାପୁଟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ମୋହନା: ଗୋଷ୍ଠୀ କେନ୍ଦ୍ର ପଛପଟେ ପଡ଼ିଛି କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଔଷଧ, ବୈଧତା ଥାଇ ବି ଫୋପାଡିଦେଲେ
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ, ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ସହ ଖାଇଗଲେ ଶହ ଶହ ଧାନ ବିଡା
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି: ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମାତିଲେ ଡକାୟତ, ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ନେଇଗଲେ ଜୀବନ
  • ||

‘ତେରୀ ମିଟି’ ଗୀତକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗୀତରୁ କପି କଲେ ମନୋଜ ମୁନ୍ତଶିର୍ ! ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଲେ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଗୀତାବେନ୍ ରାବରୀ…

1/10/2021 at 1:18 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧/୧୦: ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘କେଶରୀ’ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ହିଟ୍‌ ହେବା ସହ ଅନେକ ସମୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲା । ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଏବଂ ଚରିତ୍ରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏହାର ସଙ୍ଗୀତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଗୀତ ‘ତେରୀ ମିଟି ‘କୁ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତିକାର ମନୋଜ ମୁନ୍ତାଶୀର ୨୦୦୫ରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୀତରୁ ଏହି ଗୀତକୁ କପି କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଇଥିଲା।  ଏଥି ସହିତ ତେରି ମିଟି ଗୀତ ଗାଉଥିବା ଗାୟକ ଗୀତାବେନ ରାବାରୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ପୁରା ବିବାଦରେ ଫସି ରହିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି।

ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହେବା ପରେ ଏବେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗାୟକ ଗୀତାବେନ ରାବାରୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଗୀତାବେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଏମାନେ କେବଳ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କିଛି ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ। ପ୍ରଥମେ ମୁଁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ମୁଁ ପାକିସ୍ତାନର ନୁହେଁ ବରଂ ଗୁଜୁରାଟର। ଯାହା ଭାରତରେ ଅବସ୍ଥିତ। । ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ହେଉଛି ,, ମୁଁ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘କେସରୀ’ର ଗୀତ ମୋର ନୁହେଁ। ଏହା ସୁନ୍ଦର ଲେଖା ହୋଇଥିବା ଗୀତ’ ତେରୀ ମିଟି’ର ଏକ କଭର ଗୀତ ଅଟେ।

ଏହା ସହିତ, ଗୀତାବେନ ମନୋଜ ମୁନ୍ତାଶୀରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି, “ମନୋଜ ମୁଣ୍ଟାଶିର ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଗୀତିକାର ଜଣେ ଚମତ୍କାର ଗୀତିକାର ଏବଂ ଲେଖକ। ତେଣୁ ତାଙ୍କର ଏହି ଗୀତ ବିଷୟରେ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ହେବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ ଅଟେ”।

   Related Posts