scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଅସହ୍ୟ ହେଲା ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା, ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ନବବଧୂ

28/11/2022 at 3:09 PM

ସାଲେପୁର ୨୮/୧୧: ନବବଧୂକୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା । ଶଶୁରଘର ଆଗରେ ନବବଧୁଙ୍କ ଧାରଣା । ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ । ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାଲୁ ମିଳିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସାଲେପୁର ଥାନା ବାଲିସାହି(ମାଛୁଆତି) ଗ୍ରାମରେ । ନବବଧୁ ଜଣକ ହେଲେ ଡେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବଜାରର ସତ୍ୟନାରାୟଣ ମହାରଣାଙ୍କ କନ୍ୟା ସସ୍ମିତା ମହାରଣା ।

ସସ୍ମିତା ମହାରଣା କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସାଲେପୁର ଥାନା ବାଲିସାହି (ମାଛୁଆତି)ଗ୍ରାମର ସନାତନ ମହାରଣାଙ୍କ ପୁତ୍ର ସୁସେନ ମହାରଣାଙ୍କୁ ବୈଦିକ ରୀତିରେ ୨୦୨୦ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ସମୟରେ ବରପକ୍ଷର ଦାବି ମୁତାବକ ଯୌତୁକ ଦେଇ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଶଶୁର ଘର ଲୋକେ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରି ନବବଧୁକୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ।

ବିବାହର ୩ ମାସ ପରେ ସସ୍ମିତାଙ୍କୁ କୌଣସି କାରଣ ନଥାଇ ବାପଘରକୁ ସ୍ୱାମୀ ଶଶୁର କୁଆଁର ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ । ପଠାଇବା ପରେ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରିବା ସହ ଆଉ ସସ୍ମିତାକୁ ଆଣିଲେ ନାହିଁ । ସ୍ୱାମୀର ପରକିୟା ପ୍ରୀତି ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଥିବା ନେଇ ସସ୍ମିତା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସସ୍ମିତା ସ୍ୱାମୀ ଶ୍ୱଶୁରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଫୋନ କରିଥିଲେ ହେଲେ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିଲାନାହିଁ ।

ଏନେଇ ସସ୍ମିତା ସାଲେପୁର ଥାନା ଓ ଢେଙ୍କାନାଳ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ନ୍ୟାୟ ଦେଇ ନପରିବାରୁ ସସ୍ମିତା ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଆସି ସାଲେପୁର ଥାନା ବାଲିସାହି (ମାଛୁଆତି) ଶ୍ୱଶୁର ଆଗରେ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ପରିବାର ଓ ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଧାରଣା ବସିରହିଛନ୍ତି । ନ୍ୟାୟ ନମିଳିବା ଯାଏ ଧାରଣାରେ ବସିବା ସହ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ଘରର କବାଟ ତାଲା ପକାଇ ଘରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ ।

   Related Posts