AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଅସହ୍ୟ ହେଲା ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା, ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ନବବଧୂ

28/11/2022 at 3:09 PM

ସାଲେପୁର ୨୮/୧୧: ନବବଧୂକୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା । ଶଶୁରଘର ଆଗରେ ନବବଧୁଙ୍କ ଧାରଣା । ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ । ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାଲୁ ମିଳିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସାଲେପୁର ଥାନା ବାଲିସାହି(ମାଛୁଆତି) ଗ୍ରାମରେ । ନବବଧୁ ଜଣକ ହେଲେ ଡେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବଜାରର ସତ୍ୟନାରାୟଣ ମହାରଣାଙ୍କ କନ୍ୟା ସସ୍ମିତା ମହାରଣା ।

ସସ୍ମିତା ମହାରଣା କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସାଲେପୁର ଥାନା ବାଲିସାହି (ମାଛୁଆତି)ଗ୍ରାମର ସନାତନ ମହାରଣାଙ୍କ ପୁତ୍ର ସୁସେନ ମହାରଣାଙ୍କୁ ବୈଦିକ ରୀତିରେ ୨୦୨୦ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ସମୟରେ ବରପକ୍ଷର ଦାବି ମୁତାବକ ଯୌତୁକ ଦେଇ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଶଶୁର ଘର ଲୋକେ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରି ନବବଧୁକୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ।

ବିବାହର ୩ ମାସ ପରେ ସସ୍ମିତାଙ୍କୁ କୌଣସି କାରଣ ନଥାଇ ବାପଘରକୁ ସ୍ୱାମୀ ଶଶୁର କୁଆଁର ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ । ପଠାଇବା ପରେ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରିବା ସହ ଆଉ ସସ୍ମିତାକୁ ଆଣିଲେ ନାହିଁ । ସ୍ୱାମୀର ପରକିୟା ପ୍ରୀତି ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଥିବା ନେଇ ସସ୍ମିତା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସସ୍ମିତା ସ୍ୱାମୀ ଶ୍ୱଶୁରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଫୋନ କରିଥିଲେ ହେଲେ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିଲାନାହିଁ ।

ଏନେଇ ସସ୍ମିତା ସାଲେପୁର ଥାନା ଓ ଢେଙ୍କାନାଳ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ନ୍ୟାୟ ଦେଇ ନପରିବାରୁ ସସ୍ମିତା ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଆସି ସାଲେପୁର ଥାନା ବାଲିସାହି (ମାଛୁଆତି) ଶ୍ୱଶୁର ଆଗରେ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ପରିବାର ଓ ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଧାରଣା ବସିରହିଛନ୍ତି । ନ୍ୟାୟ ନମିଳିବା ଯାଏ ଧାରଣାରେ ବସିବା ସହ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ଘରର କବାଟ ତାଲା ପକାଇ ଘରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ ।

   Related Posts