scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାଜଧାନୀରୁ ପୁଣି ଧଳା ଜହର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

3/10/2020 at 8:34 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୩।୧୦: ବିଭିନ୍ନ କଟକଣା ସତ୍ତ୍ୱେ ବି ରାଜଧାନୀ ଓ ଏହାର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଧଳା ଜହର କାରବାର । ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କଡ଼ା ଚେକିଂ ପରେ ବି ଚାଲିଛି ଏହି ଚୋରା କାରବାର । ଏହିପ୍ରରିପେକ୍ଷୀରେ ରାଜଧାନୀ ନିକଟରୁ ପୁଣି ଧଳା ଜହର ଜବତ ହୋଇଛି । କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର କୁଏଟି ଓ ବାଲିଅନ୍ତା ପୋଲିସର ମିଳିତ ଅପରେସନରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି ୩ଜଣ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ ।

ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର ବେପାରୀଙ୍କୁ ପିଛା କରି ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପାହାଳ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିନ ହସଂପାଳ ଛକ ପୁରୀ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲ୍‌ ନିକଟରୁ କାବୁ କରିଛି ପୋଲିସ୍ । ତେବେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ତିନି ବେପାରୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ୩୨୦ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର,୫୫ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ସହ ତିନୋଟି ମୋବାଇଲ୍ ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଜବତ ହୋଇଥିବା ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାରର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୩୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହେବ । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଜଳେଶ୍ଵର ଅଂଚଳର ସେଖ୍ ସାପୁ, ରାଜା ନାୟକ ଏବଂ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପାହାଳ ଫାଣ୍ଡି ଜଗନ୍ନାଥପୁରର ବାପି ନାୟକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ଏହି ତିନି ଜଣ ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର କାରବାର୍‌ କରି ଆସୁଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ଚେର ଜଳେଶ୍ଵର ରୁ ଭୁବନେଶ୍ଵକୁ ଲମ୍ବିଥିବା ଅନୁମାନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି । କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ତିନି ବେପାରୀଙ୍କୁ ପିଛା କରି ସକାଳ ୮ଟା ସମୟରେ କାବୁ କରିଥିଲା QAT ଏବଂ ବାଲିଅନ୍ତା ପୋଲିସ୍ । ଗିରଫ ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts