Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଉ କିଛି ଦିନ ପରେ ସାଜିଥାନ୍ତେ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରାର ବଳରାମ, ତା ଆଗରୁ ଦୁନିଆ ଛାଡ଼ି ଚାଲିଗଲେ ଶ୍ରେୟସ
  • ||
  • ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି କନ୍ଧମାଳ: ଫୁଲବାଣୀରେ ୬.୬ ଡିଗ୍ରୀ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ୮.୫ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ
  • ||
  • ମହିଳା ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ସ୍ତନ ଏବଂ ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳି କରୁଛନ୍ତି ଇରାନୀ ସେନା, ଖୁଲାସା କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଗିରଫ, ୨୫ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିଲା ମିନିଟ୍ରକ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ରାଜ୍ୟ, କୋରାପୁଟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ମୋହନା: ଗୋଷ୍ଠୀ କେନ୍ଦ୍ର ପଛପଟେ ପଡ଼ିଛି କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଔଷଧ, ବୈଧତା ଥାଇ ବି ଫୋପାଡିଦେଲେ
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ, ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ସହ ଖାଇଗଲେ ଶହ ଶହ ଧାନ ବିଡା
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି: ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମାତିଲେ ଡକାୟତ, ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ନେଇଗଲେ ଜୀବନ
  • ||

କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ୧୬ଦିନରେ ୧୬ ମୃତ୍ୟୁ : ଆଜି ମୁମ୍ବାଇ, ଭାବନଗର ଓ ଶ୍ରୀନଗରରେ ୩ ମୃତ୍ୟୁ , ଆଗକୁ କଣ ହେବ ସ୍ଥିତି…

26/03/2020 at 1:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୩ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦେଶର ୨୫ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୫୦ ଅତିକ୍ରମ କରାସାରିଛି  ​​| ୧୬ ଦିନରେ ୧୬ ଜଣ ସକାରାତ୍ମକ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଶ୍ରୀନଗରରେ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥି ସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗୁଜୁରାଟର ଭାବନଗରରେ ଜଣେ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ତାମିଲନାଡୁର ମଦୁରାଇରେ (୫୪ ବର୍ଷ), ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉଜ୍ୱେନ (୬୫ ବର୍ଷ) ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ (୮୫ବର୍ଷ) ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ଆସିଥିବା ମହିଳା କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିଲେ।

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ରୋହିତ କାନସାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଶ୍ରୀନଗରର ହାଇଦରପୋରାରେ ରହୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିବା ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତି ୭ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ସାହାରନପୁର ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ସେ ୭ ରୁ ୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମସଜିଦରେ ରହିଥିଲେ। ତା’ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନରେ ଦେବବନ୍ଦ ଯାଇଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ଦାରୁଲ ଉଲୁମରେ ରହିଲେ | ତା’ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନରେ ଜାମ୍ମୁ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ  | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ରୁ ୧୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ଏକ ମସଜିଦରେ ରହିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ ତାରିଖରେ ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନ ଯୋଗେ ଜାମ୍ମୁରୁ ଶ୍ରୀନଗରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ​​| ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୋପୋରରେ ରହିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ହାଇଦରପୁରାକୁ ଫେରିଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ମଦୁରାଇ ରୋଗୀଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ମଧୁମେହ ଏବଂ ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା ​​| ତାମିଲନାଡୁରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଜଣେ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା। ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮ ଜଣଙ୍କର ଡାଏବେଟିସ, ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା |

ସୋମବାର ଦିନ ଆମେରିକାରୁ ଫେରିଥିବା ୫୭  ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ତଥା ନିର୍ବାସିତ ତିବ୍ଦତୀୟ ହିମାଚଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ଦିନ ପାଟନାରେ ୩୮ ବର୍ଷିୟ ରୋଗୀ ସୈଫଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସୈଫ ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ, ତାଙ୍କ କିଡନୀ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଥିଲା। ଏହା ୫୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ମୃତ୍ୟୁର ଏହା ପ୍ରଥମ ମାମଲା | ମୁଙ୍ଗେରରେ ରହୁଥିବା ସୈଫ ନିକଟରେ କତରରୁ ଆସିଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା |

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା । ତାଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଜଣଙ୍କର ଡାଏବେଟିସ କିମ୍ବା ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା  |

   Related Posts