Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ମିଆଁମାର: ଆଙ୍ଗ ସାନ ସୁ’ଙ୍କୁ ଆହୁରି ୬ ବର୍ଷର ଜେଲ ଦଣ୍ଡ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମିଳିସାରିଛି ୧୭ ବର୍ଷର ଦଣ୍ଡ

15/08/2022 at 5:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମିଆଁମାରର ନୋବେଲେ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଆଙ୍ଗ ସାନ ସୁଙ୍କୁ ସୋମବାର ୬ ବର୍ଷର ଅତିରିକ୍ତ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷର ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ୭୭ ବର୍ଷୀୟ ସୁ ସମର୍ଥିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିପାରେ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜେଲ ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ କୋର୍ଟ ଏକ ଦାନ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ମିଆଁମାରରେ ଶାସନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରଠାରୁ ଚତୁର୍ଥ ଥର ସୁଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ତାଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଯାଇଛି । ମେଣ୍ଡଲ ଅଞ୍ଚଳର ହାଇକୋର୍ଟ ଜଜ ମିଣ୍ଟ ମାନ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇ କହିଛନ୍ତି, ସୁଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶକୁ ୧୩ ମିଲିୟନ ଡଲାରର କ୍ଷତି ହୋଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଡା.ଖିନ ନାମକ ଏକ ଫାଉଣ୍ଡେସନର ହେଡକ୍ୱାଟର ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଯେଉଁ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ତାହା କମ ମୂଲ୍ୟରେ ନେଇଥିଲେ । ଇଣ୍ଟରନାଲ ରେଭେନ୍ୟୁ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଅଧିକ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିଥିଲା।

ଜୁଣ୍ଟାର ଅଭିଯୋଗ ରାଜଧାନୀରେ ନିଜ ଘର ନିର୍ମାଣରେ ଲୁ ଲୋକଙ୍କ ଦାନ ଅର୍ଥକୁ ଅପବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଠାରୁ ସେ ଲାଞ୍ଚ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଜୁଣ୍ଟାର ଏହି ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ଥିବା ଲୁ କହିଥିଲେ।

   Related Posts