ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ଗୁଜରାଟ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଦାନିଶ୍ ଗିରଫ, ୧୯ ବର୍ଷ ଧରି ଥିଲା ଫେରାର

6/12/2020 at 7:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୧୨ : ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲକୁ ବଡଧରଣର ସଫଳତା ମିଳିଛି । ୧୯ ବର୍ଷ ହେଲା ଫେରାର ଥିବା ସିମୀ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟ ତଥା ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଦାନିଶକୁ ଗିରଫ କରିଛି ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ । ଅବଦୁଲ୍ଲାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ପିଛା କରୁଥିଲା ।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍ ଅଧିକାରୀ ଶିବ କୁମାର କର୍ମବୀରଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ଟିମ ଶନିବାର ଦିନ ଜାକିର ନଗରରୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ସିମୀ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ସକ୍ରିୟ ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ପୁରୁଣା ସଦସ୍ୟ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ଏବଂ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମାମଲାରେ ତଲାସି କରାଯାଉଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀ ଅଦାଲତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅବଦୁଲ୍ଲାକୁ ପଳାତକ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ।

ଅବଦୁଲ୍ଲା CAA ଏବଂ NCR ନାମରେ ନକଲି ଭିଡିଓ ତିଆରି କରି କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଥିଲା ଏବଂ ଭିଡ ପାଇଁ ଉସକାଉଥିଲା ।  କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପଳାତକ ଘୋଷିତ ହେବା ପରେ ଅବଦୁଲ୍ଲାହ ୟୁପି, ଗୁଜରାଟ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲୁଚି ରହୁଥିଲା ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ଜାଗା ବଦଳାଉଥିଲା ।

୨୦୦୮ ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅବଦୁଲ ବଶୀରକୁ ଗୁଜୁରାଟ ବିସ୍ଫୋରଣ ପାଇଁ ଉସକାଇଥିଲା ଅବଦୁଲ୍ଲାହ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଗୁଜୁରାଟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଅବଦୁଲ୍ଲା ତାର ଆଲିଗଡ ଘରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ରୟ ଦେଇଥିଲା ।  ଅବଦୁଲ୍ଲା ସିମୀର ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୁଭାନ୍ ତୌକିର ଏବଂ ସଫଦର ନାଗୋରୀର ନିକଟତର । ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହଯୋଗୀକୁ ଖୋଜୁଛି ।

   Related Posts