scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ମିଳିବ ଆଶ୍ଵସ୍ତି ? ଠକ ସୁକେଶଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ହେବ ଶୁଣାଣି

6/12/2023 at 8:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୧୨: ମହାଠକ ସୁକେଶ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର। ତାଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି କରିବେ। ୨୦୧୭ ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ମାମଲାକୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ସୁକେଶ ଏହି ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସୁକେଶଙ୍କ ଏହି ମାମଲା କମିଶନ ଲାଞ୍ଚ ସହ ଜଡିତ।

ତାମିଲନାଡୁରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ ବି.କେ ଶସିକଲା ଦଳ ପାଇଁ ଦଳର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତୀକ ‘ଦୋ ପତିଆ’ ପାଇବା ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ପୂର୍ବତନ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ନେତା ଟିଟିଭି ଦିନାକରନଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଜଷ୍ଟିସ ଅମିତ ଶର୍ମା, ଯାହାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ କେସ୍ ସୂଚନା ରିପୋର୍ଟ (ECIR) ଏବଂ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଚାର୍ଜସିଟ୍) ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଚାରାଧୀନ ଅପରାଧିକ ମାମଲାକୁ ଆଗକୁ ନ ନେବାକୁ ସେ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମାଗିଥିଲେ।

ଆରମ୍ଭରେ, ଇଡି ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ପରାମର୍ଶଦାତା ଯୁକ୍ତି ବାଢିଥିଲେ ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମାନ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇ ଏକ ଆବେଦନ ହାଇକୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି। ତାଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ଆବେଦନ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛି। ଏହି ଆବେଦନପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରମାଣ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି ଏବଂ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଶୁଣାଣି ଶେଷ ହେବ।

   Related Posts