scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାର, କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଫି’ ସବୁଠୁ ଅଧିକ

9/01/2023 at 4:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର କଥିତ ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଆଇନଗତ ଲଢେଇର ବୋଝ ସରକାରୀ ରାଜକୋଷ ଉପରେ ଭାରି ପଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ୨୦୨୦-୨୧ରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଉପରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ଶୂନ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ୨୦୨୧-2୨ ଏବଂ ୨୦୨୨-୨୩ (ନଭେମ୍ୱର ସୁଦ୍ଧା) ମଧ୍ୟରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ୨୫.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛି । ଏଥିରୁ ଅଧିକାଂଶ ଟଙ୍କା ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ସହ ଜଡିତ ମାମଲା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷ ରଖିଥିବା ଓକିଲଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି । ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ଖର୍ଚ୍ଚ ସହ ଜଡିତ ଦସ୍ତାବିଦକୁ ନେଇ ଏହି ଖବର ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏବେ ମଦ ଦିର୍ନୀତିକୁ ନିରସ୍ତ କରିସାରିଛନ୍ତି । ସିବିଆଇ ଏବଂ ଇଡି ଏହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ଦସ୍ତାବିଜ ଅନୁସାରେ, ଗତ ୧୮ ମାସରେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ କଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଙ୍ଘଭୀଙ୍କୁ ୧୮.୯୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି ରାହୁଲ ମେହରାଙ୍କୁ ୨୮ ମାସରେ ୫.୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଛି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ୨୦୨୧-୨୨ ଏବଂ ୨୦୨୨-୨୩ରେ ପରିବେଶ, ନଗନ ଉନ୍ନୟନ, ସାମାଜିକ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ସହ ଅନ୍ୟ ବିଭାଗ ଆଇନଗତ ଲଢେଇ ପାଇଁ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଦ ଦୁର୍ନୀତିର ସହ କେସ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସରକାର ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସି ନାହିଁ । ଏହାସହ ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଙ୍ଘଭୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ମେହରାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରି ନାହିଁ ।   

   Related Posts