vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
ori homes
vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭାରତର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟାର୍ଗେଟ ପାକ୍‌ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର ବୋଲି କହିଲେ ପ୍ରତିରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ

18/08/2019 at 2:49 PM

କାଲକା୧୮|୮: ଦେଶର ପ୍ରତିରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଆଜି ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ବଡ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ହେଉଛି ପାକ ଅଧୀକୃତ କାଶ୍ମୀର । ଭାରତ ବିରୋଧରେ ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବନ୍ଦ କରେ ତାହେଲେ ଯାଇ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହିଁଭ । ତେବେ ଏହି ଆଲୋଚନା ଆଉ କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ନୁହେଁ ବରଂ ପାକ-ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ହେବ ବୋଲି ରାଜନାଥ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ପାକି ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରକୁ ରାଜନାଥ ଗୁଲାମ କାଶ୍ମୀର ବୋଲି ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟରେ କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ନିଜ ଆଡୁ ଆତଙ୍କିବାଦୀ କର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ନିବୃତ୍ତ ନରହେ ତାହେଲେ ଭାରତ ଜାଣିଛି ଏହି ସମସ୍ୟା ସହ କିପରି ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ହୁଏ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ।

ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛିଦିନ ତଳେ ପାକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତ ବାଲାକୋଟ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକଠାରୁ ଆହୁରି ବଡଧରଣର ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ତଥ୍ୟ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ରହିଛି । ପାକ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଉକ୍ତିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଭଳି ଉକ୍ତିର ଅର୍ଥ ହେଲା ଭାରତ ବାଲାକୋଟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବଡଧରଣର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିଛି ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ସ୍ବୀକାର କରୁଛି ।

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ୩୭୦ ଧାରା ଉଚ୍ଛେଦ ପଛରେ ଏକ ମାତ୍ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ବିକାଶ କରିବା । ଏହାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆର କବାଟ ବାଡେଇ କହୁଛି ଯେ, ଭାରତ ଭୂଲ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଭୁଲ କେଉଁଠି ରହିଲା ବୋଲି ରାଜନାଥ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ରାଜନାଥ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସହ କଥା ବାର୍ତ୍ତା କରାଯାଇପାରେ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ନିବୃତ୍ତ ହେବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ଆଗକୁ ଯଦି ଦୁଇଦେଶ ଭିତରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବ ତାହା କେବଳ ପାକ ଅଦିକୃତ କାଶ୍ମୀର ବା ଗୁଲାମ କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରତିରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ହରିୟାଣାର କାଲକାଠାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତାପାର୍ଟିର ଜନ ଆଶୀର୍ବାଦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ସହ ସମ୍ମିଳିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।   

   Related Posts