Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ବୟାନ: ନୂଆ ପିଢୀକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି ଡ୍ରଗ୍ସ, ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଘୋଟିପାରେ ବିପଦ

9/10/2021 at 1:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯ /୧୦: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀର ସମାରୋହକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଡ୍ରଗ୍ସ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଔଷଧ ଆମର ନୂତନ ପିଢୀକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । ଯେଉଁମାନଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ରହିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ନିଷିଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଅଟେ ।

ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତି ସହିତ ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ଦୃଢ ହୋଇପାରିବ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ରାଜନାଥ ସିଂ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ ଦ୍ୱାକଣ୍ଟ୍ରାବଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯାନ ଯଥା ବେଆଇନ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ତଥା ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଡ୍ରଗ୍ ଚୋରା ଚାଲାଣ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ଏହିପରି ଉପାଦାନଗୁଡିକ କେବଳ ଆମର ଅର୍ଥନୀତିକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ଆମ ସମାଜ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ର ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ସାଂପ୍ରତିକ ସମୟରେ, ସମୁଦ୍ର ଦେଇ ଔଷଧର ଚୋରା ଚାଲାଣ ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ନିକଟରେ ଗୁଜୁରାଟର ମୁଣ୍ଡ୍ରା ବନ୍ଦରରେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଔଷଧର ଏକ ବଡ଼ ପାତ୍ର ଧରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବଲିଉଡ ତାରକା ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନେ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଗୋଆକୁ ସମୁଦ୍ର ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜରେ ଚଢାଉ ବେଳେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ଏନସିବି) ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts