ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ବିହାର ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟାସ୍ଥିତି : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୬କୁ ବୃଦ୍ଧି

1/10/2019 at 9:15 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୧୦: ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ବିହାର ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି । ୨ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଏବଂ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ନାନା ହିନସ୍ତା ହେଉଛନ୍ତି । ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଗତ ୫ ଦିନରେ ବିହାରରେ ୨୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୧୧୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଖାଦ୍ୟ ନାହିଁ କି ପିଇବା ପାଣି ନାହିଁ ।

ସେପଟେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କାଟ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଲୋକେ ଗରମ ଓ ଅନ୍ଧାରରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି । ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ ବର୍ଷା ଏବଂ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ୧୪୮ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଦୁମକାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଏକ ଘରର କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡ଼ି ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା ପାଇଁ  ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବିହାରରେ ୧୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ରେଡ୍ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ୩୨ ଏନଡିଆରଏଫ, ଏସଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ମୁତୟନ ଅଛନ୍ତି । ପାଟନା ସ୍ଥିତି ସବୁଠୁ ସାଂଘାତିକ । ପୁରା ସହର ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୩୫ ଜଣଙ୍କୁ ଏନଡିଆରଏଫ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି । ଆଜି ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ରିଲିଫ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାମ ପାଇଁ ୨ଟି ହେଲିକପ୍ଟର ପଠାଇଛନ୍ତି । ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

   Related Posts