ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଘୋଷଣା : ବଢ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା

22/11/2018 at 1:47 PM

ହରିୟାଣା ୨୨/୧୧ : ହରିୟାଣା ସରକାର ନିଜର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଷଷ୍ଠ ବେତନ କମିଶନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୂର୍ବରୁ ପେ-ସ୍କେଲ ପାଉଥିବା ସଂଶୋଧିତ ରାଜ୍ୟର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ୬ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହି ବୃଦ୍ଧି ପରେ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ମୂଳ ଦରମାର ୧୪୨ ପ୍ରତିଶତରୁ ବୃଦ୍ଧି କରି ୧୪୮ ପ୍ରତିଶତ କରିଦିଆଯାଇଛି | ୨୦୧୮ ମସିହା ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଗଣନା କରାଯିବ | ରାଜ୍ୟର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଅଫିସିଆଲ ନୋଟିଫିକେସନ ଅନୁସାରେ ୬ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯିବା ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ମାସିକ ବୋଝ ବଢିବ |
ହରିୟାଣା ସରକାର ରାଜ୍ୟର ଅବସର ଭତ୍ତା ୨ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଏହି ବୃଦ୍ଧି ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି | ଏହିଭଳି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅନୁରୂପ ରାଜ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ୭ ପ୍ରତିଶତରୁ ବୃଦ୍ଧି କରି 9 ପ୍ରତିଶତ କରାଯାଇଛି | ଏହି ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୦୧୮-୧୯ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ୯୨.୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ବୋଝ ଆସିଛି |
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ମଧ୍ୟ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି | ନିକଟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭଳି ରାଜ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭଳି ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରୁ ବଢିଥିବା ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ୨୦୧୭-୧୮ ରେ ୩୦ ଦିନ ର ବୋନସ ଦେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ରାଜ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ, ସହଯୋଗୀ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ପ୍ରାବନ୍ଧିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରୁ ବଢିଥିବା ଦରମା ଅନୁଯାୟୀ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ଦିଅଯିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts