vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନରେ ଋଷର ଘନଘନ ଆକ୍ରମଣ, ଲୁହାଂସ୍କକୁ କବଜା କଲା ପୁଟିନ ସେନା
  • ||
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

ଡ୍ୟାନ୍ସ ପାର୍ଟିରେ ମସ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ୍‌ ଡିସ୍‌ଟାନ୍ସ

2/04/2020 at 10:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୦୨।୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମହାମାରୀର ପ୍ରସାର ରୋକିବାକୁ ବ୍ରିଟେନ ପ୍ରାୟ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ଧରି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ରହିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଘରେ ରହିବାର ବିରକ୍ତିଭାବ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ନୂଆ ନୂଆ ତରିକା ଆପଣାଉଛନ୍ତି । ଚେଶାୟାର୍‌ର କିଛି ବାସିନ୍ଦା ଏକ ଭିନ୍ନ ସୃଜନାତ୍ମକ ଉପାୟରେ ଘରେ ରହିବାର ବିରକ୍ତିଭାବକୁ ଦୂର କରିଛନ୍ତି । ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସେମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଅନୁସାରେ, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର କାଶ କିମ୍ବା ଛିଙ୍କ ହୁଏ। ତା’ର ପାଟି ବା ନାକରୁ ସ୍ପ୍ରେ ଆକାରରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳକଣା ନିର୍ଗତ ହୋଇଥାଏ ।

ସେଥିରେ ଭାଇରସ୍‌ ଥାଇପାରେ । ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ସମୟରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଅତି ନିକଟରେ ଥାନ୍ତି କିମ୍ବା ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟାରେ ଉକ୍ତ କଣିକାକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଭଳି ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ତାଙ୍କଠାରେ ବେଶି ଥାଏ । ତେଣୁ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଅତିକମ୍‌ରେ ୩ରୁ ୬ ଫୁଟ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚେଶାୟାର୍‌ର ଫ୍ରଡ୍‌ଶାମ୍‌ ବାସିନ୍ଦା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରି ପ୍ରତିଦିନ ନିଜ ନିଜ ଘର ଆଗରେ ଏକ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜନ କରୁଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଏଲ୍‌ସା ୱିଲିୟମ୍‌ସ ପାର୍ଟିର ଏକ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଦେଖାଯାଇଛି, ପରସ୍ପରଠୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରି ପିଲାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଗୀତର ତାଳେ ତାଳେ ନୃତ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ଏହିଭଳି ଭାବେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରି ପ୍ରତିଦିନ ସେମାନେ ନିଜ ନିଜ ଘର ସାମ୍ନା ରାସ୍ତାରେ ଦିନ ୧୧ଟାରେ ନୃତ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍‌ରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଶେୟାର ହେବାର ଦିନକ ମଧ୍ୟରେ ୧୭ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି । ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି । ଏଠାକାର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ଫିଟ୍‌ନେସ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଜନେତ୍‌ ଉଡ୍‌କକ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ନୃତ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି । ଦୈନିକ ୧୦ ମିନିଟ୍‌ ଧରି ଦୂରତା ରକ୍ଷାପୂର୍ବକ ଏହି ନୃତ୍ୟ କରାଯାଉଛି । ଏ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ଓ ଶିଶୁ ରହୁଥିବାରୁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ ହୋଇପାରୁଛି ।

   Related Posts