scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା ଝିଅ

10/08/2022 at 9:38 AM

ବଡବିଲ ୧୦/୦୮: ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ମୃତ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯୋଡ଼ା ଥାନା, ଅଁସେଇକଳା ପଂଚାୟତ, ଜାମୁକୁଣ୍ଡିଆ ଗାଁରେ । ମୃତ ଦମ୍ପତ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ମାନ୍ଦୁରୁ ମୁଣ୍ଡା ଓ ରାଇମଣୀ ମୁଣ୍ଡା । ତାଙ୍କର ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ଆରନୀ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କରେଣ୍ଟ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା ସମୟରେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ମାନ୍ଦୁରୁ ମୁଣ୍ଡା ସ୍ତ୍ରୀ ରାଇମଣୀ ମୁଣ୍ଡା ଓ ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ଆରନୀ ଜାମୁକୁଣ୍ଡିଆ ହାଟକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ମାଛ କିଣି ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ତେବେ ଘରେ ଲାଗିଥିବା ଲୁହା କବାଟ ଫିଟାଇ ଭିତରକୁ ଯିବାବେଳେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସକ୍ ଲାଗିଥିଲା । ଉଭୟ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ସେହିଠାରେହିଁ ଟଳିପଡ଼ିଥିଲେ।

ତେବେ ଝିଅ ଆରନୀକୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସକ୍ ଲାଗିଥିଲେ ବି ସେ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିଲା । ତା’ର ଏକ ଗୋଡ଼ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ସେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଯେଉଁ ଘର ଭିତରକୁ ଏମାନେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିଲେ ସେହି ଘରର କବାଟଟି ଲୁହ ନିର୍ମିତ କବାଟ ରହିଥିଲା । ଏହି କବାଟ ଉପର ଦେଇ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ଘର ଭିତରକୁ ନିଆଯାଇଛି ।

ତେଣୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ଲୁହା କବାଟରେ ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ସେଥିରୁ ହିଁ କବାଟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଚାର୍ଜ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ କବାଟ ଖୋଲିବା ସମୟରେ ଶକ୍ତ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ଯୋଡ଼ା ପୋଲିସ୍ ଖବର ପାଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହକୁ ଜବତ୍ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଘଟଣା ପରେ ଗାଁରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଶୋକାକୁଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

   Related Posts