vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟି ବନ୍ଦ କରି ବ୍ୟାଟିଂ କର, ପଡିଆରେ ଜନି ବେୟରଷ୍ଟୋଙ୍କ- ବିରାଟ କୋହଲି ମୁହାଁମୁହିଁ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି : ଆଜି ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତାର ପ୍ରମାଣ ଦେବେ ଏକନାଥ, ସେପଟେ ଅଡୁଆରେ ଠାକରେ ଗୋଷ୍ଠୀ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ଫିଟ୍, ସୁସ୍ଥ ହେଲା ପରେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍
  • ||
  • ଖାଲି ଶତକ ନୁହେଁ, ବଡ ସ୍କୋର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ବିଫଳ : ଏଜବେଷ୍ଟନ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ବି ଫ୍ଲପ୍ ରନ୍ ମେସିନ୍
  • ||

ପାଟକୁରାରେ ବିଜେଡି ବିଜୟର ଶ୍ରେୟ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଯିବ ବୋଲି କହିଲେ ଦାମ ରାଉତ, ବିଜୟଙ୍କ ପରାଜୟ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଲେ ଏମିତି କଥା…

25/07/2019 at 4:40 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୭: ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରାଜୟକୁ କିଛି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ହଜମ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ବିଜେଡିର ଚକ୍ରାନ୍ତ ଯୋଗୁଁ ପାରକୁରାରେ ପରାଜୟ ହେଲା ବୋଲି ଖୋଦ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର କହୁଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେବାପରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ପରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମୋଦର ରାଉତ କିନ୍ତୁ ଏହି ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ମତ ପୋଷଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରକୃତରେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ପାଟକୁରରା ହାରି ନାହାନ୍ତି । ତାଙ୍କର ହିଁ ବିଜୟ ହୋଇଛି ।

ଯାହା ପରାଜୟ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦାୟୀ ବୋଲି ଦାମ କହିଛନ୍ତି । ନିରଞ୍ଜନ କଂଗ୍ରେସ ଭୋଟ ସବୁ ବିଜେଡିକୁ ବିକ୍ରି କରିଦେବାରୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଲା ବୋଲି ଦାମ ସିଧାସଳଖ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେବା ପରେ ଦାମ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ଏରସମାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜେଡିରୁ ଆସି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବାପରେ ସେ ଓ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଭଳି ନେତାମାନେ ପରାଜୟ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ବୋଲି ହେଉଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଦାମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଆମେ ଯାହାର ହାତ ଧରିଛୁ ସେମାନେ ଉପର ମହଲରେ ସଲାସୁତରା ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ଓ ପରସ୍ପର ସହ ମିଶି ଯାଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିଜୁ ଅନୁଗତମାନେ ଜିତି ପାରୁନାହାନ୍ତି ।ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଏବଂ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଭଳି ନେତାମାନେ କଣ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ଦାମ କହିଛନ୍ତି “ ଆମେ ବାବାଜୀ ହୋଇଯିବୁ’’…

ଦାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାନ ବିଜୁ(ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର) ୨୪ରୁ ୨୫ ହଜାର ଭୋଟ୍ ରେ ଜିତିଛନ୍ତି । ସେ ୭୮ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି । ବିଜୁ ଜନତା ଜଦଳ ପ୍ରାର୍ଥିନୀ ୯୬ ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୪ ମସିହାରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଥିଲା ୪୪ ହଜାର ଭୋଟ୍ । ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଛି ୨ହଜାର ଭୋଟ୍ । କଂଗ୍ରେସ ର ୪୦ହଜାର ଭୋଟ୍ ଯଦି ବିକ୍ରି ହୋଇନଥାନ୍ତା ତେବେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ପାଟକୁରାରୁ ୨୫ ହଜାର ଭୋଟରେ ଜିତିଥାନ୍ତେ ।

ବୁଝାମଣାର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି । କଂଗ୍ରେସର ଭୋଟ୍ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ଦାମ କହିଛନ୍ତି । ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଯଦି ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ୪୦ରୁ ୪୫ ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଥାନ୍ତେ ତେବେ ସେ ହାରିଗଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାନ୍ତା  । ତେବେ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟର ହକଦାର ନବୀନ ବାବୁ ନୁହନ୍ତି ବରଂ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜୟ ହିଁ ପାଟକୁରା ପାଇଁ ଏକମାତ୍ର ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରର୍ଥୀ ଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କ ଭଲ ମନ୍ଦରେ ସେ ହିଁ ଠିଆ ହୋଇପାରିବେ । ତାଙ୍କୁ ବିଜୟୀ ନକରାଇ ପାଟକୁରାବାସୀ ବଡ ଭୂଲ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।  ବେଦପ୍ରକାଶଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ତାଙ୍କ ପୁତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନକରି ବିଧବା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କାହିଁକି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଗଲା ବୋଲି ଦାମ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଫୋନି ବାତ୍ୟା ଆଳରେ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୁଇମାସ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ଦ୍ବାରା ମଧ୍ୟ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କଲା ବୋଲି ଦାମ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts