ଏଠାରେ ବାର୍ଷିକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପିଅନ୍ତି ୧୪୦ ଲିଟର ବିୟର୍‌ , ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ?

Published By : Prameya-News7 Bureau | September 26, 2023 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୦୯: ବିୟର୍ ପିଇବାରେ ରେକର୍ଡ । ବର୍ଷକୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପିଅନ୍ତି ୧୪୦ ଲିଟର । ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ସତ । ଏହି ଦେଶଟି ହେଉଛି ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକ ।  ଓ୍ବାର୍ଲ ଅଫ୍ ଷ୍ଟାଟିଷ୍ଟିକ୍ସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏମିତି କେବଳ ଗୋଟିଏ ଦେଶ ନୁହେଁ ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି ୧୦ଟି ଦେଶର ଲୋକ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଦେଶ ଗୁଡିକ ବିଷୟରେ…

{"id":849375,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ବିୟର ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକରେ ପିଆଯାଇଥାଏ ।  ଏଠାକାର ଲୋକମାନେ ବିୟର ପିଇବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି  । ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାର୍ଷିକ ୧୪୦ ଲିଟର ବିୟର ପିଇଯାଆନ୍ତି ।  ଯଦି ମାସିକ ହିସାବ କରାଯାଏ, ତେବେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାସକରେ ସାଢେ ୧୧ ଲିଟର ବିୟର ପିଇଥାନ୍ତି । 

{"id":849376,"sizeSlug":"large","linkDestination":"none"}

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବାଧିକ ବିୟର ପିଉଥିବା ୧୦ ଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ ୯ଟି ହେଉଛି ୟୁରୋପର । ସବୁଠାରୁ ଟପ୍ରେ ଚେକ ରିପବ୍ଲିକ୍ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହା ପଛକୁ ରହିଛି ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ, ରୋମାନିଆ, ଜର୍ମାନୀ, ପୋଲାଣ୍ଡ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ସ୍ପେନ୍, କ୍ରୋଏସିଆ ଏବଂ ଲାଟଭିଆ । ଟପ୍ ୧୦ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଏକମାତ୍ର ଅଣ-ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶ ହେଉଛି ନାମିବ୍ୟା । ଏଠାକାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୯୫.୫ ଲିଟର ପିଇଥାନ୍ତି ବିୟର ।

{"id":849377,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ । ଏହି ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବର୍ଷକରେ ୧୦୭.୮ ଲିଟର ବିୟର ପିଅନ୍ତି । ସେହିପରି ରୋମାନିଆରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାର୍ଷିକ ୧୦୦.୩ ଲିଟର, ଜର୍ମାନୀରେ ୯୯.୮ ଲିଟର ଏବଂ ପୋଲାଣ୍ଡରେ ୯୭.୭  ଲିଟର ବିୟର୍ ପିଇଥାନ୍ତି । ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବାର୍ଷିକ ୯୨.୯ ଲିଟର ଏବଂ  ସ୍ପେନରେ ବାର୍ଷିକ ମୁଣ୍ଡପିଛା ବିୟର  ପିଇଥାନ୍ତି ୮୮.୮ ଲିଟର । ସେହିପରି କ୍ରୋଏସିଆରେ ୮୫.୫  ଲିଟର ଏବଂ ଲାଟଭିଆରେ ୮୧.୪ ଲିଟର ।

{"id":849378,"width":839,"height":474,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ଏହାପଛକୁ ଅଛନ୍ତି ଇଷ୍ଟୋନିଆ (୮୦.୫ ଲିଟର), ସ୍ଲୋଭେନିଆ (୮୦ ଲିଟର), ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ (୭୯.୩ ଲିଟର), ବୁଲଗେରିଆ (୭୮.୭ ଲିଟର), ପାନାମା (୭୮.୩ ଲିଟର), ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (୭୫.୧ ଲିଟର) ଏବଂ ମୁଣ୍ଡପିଛା ବିୟର ଲିଥୁଆରେ ପିଅନ୍ତି (୭୪.୪ ଲିଟର) । ବିୟର ପିଇବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତ ବହୁତ ତଳେ ରହିଛି । ଭାରତରେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ବର୍ଷକରେ ୨ ଲିଟର ବିୟର ପିଇଥାନ୍ତି ।  କେବଳ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଭାରତ ତଳେ ଅଛି ।

You Can Read:

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/girl-making-instagram-reels-on-the-worlds-second-tallest-building-to-risk-her-life-shocking-video-viral/?_thumbnail_id=849369","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/girl-making-instagram-reels-on-the-worlds-second-tallest-building-to-risk-her-life-shocking-video-viral/?_thumbnail_id=849369
/wp:embed

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.