AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଦୁର୍ଘଟଣା ସମୟରେ ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ ‘ସାଇରସ୍ ମିସ୍ତ୍ରୀ’, ୯ମିନିଟରେ ୨୦ କିଲୋମିଟର ଚାଲିଥିଲା ଗାଡି: ପୋଲିସ

5/09/2022 at 12:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୫: ରବିବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇ ନିକଟରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଟାଟା ସନ୍ସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସାଇରସ୍ ମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଯେଉଁ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାରରେ ସାଇରସ୍ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଜାହାଙ୍ଗୀର ପାଣ୍ଡୋଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା । ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା ସେହି କାର୍ । କାରର ଗତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନହୋଇଥିବାରୁ ଏପରି ଭୟଙ୍କର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛ ।

ପୋଲିସ କହିଛି ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ସାଇରସ୍ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଜାହଙ୍ଗୀର ପାଣ୍ଡୋଲଙ୍କ ଉଭୟ ପଛ ସିଟରେ ବସିଥିଲେ । ହେଲେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ପିନ୍ଧି ନଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏପରି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟଛି । ପାଲଗରର ଚରୋଟି ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିବା କାରଟି ୯ମିନିଟରେ ୨୦ କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରିଥିଲା ।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୨.୨୧ସମୟରେ ପୋଷ୍ଟରେ କଏଦ ହୋଇଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାରୁ ସବୁକିଛି ଜଣାପଡିଛି । ଏହା ପରେ କାରର ବେଗ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ କାରଟି ସୂର୍ଯ୍ୟ ନଦୀ ଉପରେ ଥିବା ଏକ ବ୍ରିଜ ଉପରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ସେତେବଳେ ଏହି ଦର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ସେତେବେଳେ ସମୟ ପ୍ରାୟ ଦିନ ୨.୩୦ ସମୟ ହେବ ।

ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡେ ଯେ, କାରଟି ଏହି ଦୂରତାକୁ ମାତ୍ର ନଅ ମିନିଟରେ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା । ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଡ୍ରାଇଭିଂ କରୁଥିବା ଅନାହିତା ପାଣ୍ଡୋଲ ଗତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିନଥିଲେ, ଫଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ସାଇରସ୍ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଯେଉଁ କାରରେ ଯାଉଥିଲେ, ସେଥିରେ ୪ ଜଣ ଥିଲେ । କାରଟିକୁ ଡ୍ରାଇଭ କରୁଥିଲେ ମୁମ୍ବାଇର ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଅନାହିତା ପାଣ୍ଡୋଲ କାର ଚଳାଉଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ସେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନଦୀ ଉପରେ ଥିବା ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ରୋଡ୍ ଡିଭାଇଡର୍ ଉପରେ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଗାଡିଟିର ଗତି ଜୋର ଥିଲା । ଜଣେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାରଟି ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗାଡିକୁ ଓଭରଟେକ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ବସିଥିଲା । ଉଭୟ ସାଇରସ୍ ଏବଂ ଜାହାଙ୍ଗୀର ପଛ ସିଟରେ ଥିଲେ । ମୋଟର ଯାନ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ପଛ ସିଟରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପରି ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ ।

ଏହି କାରଣରୁ, ଆଗ ସିଟରେ ବସିଥିବା ଉଭୟ ବ୍ୟକ୍ତି କାର ଚଳାଉଥିବା ଅନାହିତା ଏବଂ ଆଗ ସିଟରେ ବସିଥିବା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଡାରିୟସ୍ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଦୁହେଁ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଆଗ ସିଟ୍ ଏୟାରବ୍ୟାଗ ଉଭୟ ଅନାହିତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଡାରିୟସଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ କାରର ଫଟୋରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ କାରର ପଛପଟ ନଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ।

ସୂଚନା ଥାଉକି ଅନାହିତା ପାଣ୍ଡୋଲ ସାଇରସ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରିଙ୍କ କାର୍ ଚଳାଉଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ । ୫୫ ବର୍ଷୀୟା ଡକ୍ଟର ଅନାହିତା ପାଣ୍ଡୋଲ ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ କ୍ଷାତନାମା ଡାକ୍ତର ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କର ୩୨ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି । ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ କହିବାକୁ ଗଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାବରେ ୨୫ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି । ଡକ୍ଟର ପାଣ୍ଡୋଲ ୧୯୯୦ରେ ଟୋପିୱାଲା ନ୍ୟାସନାଲ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ BYL ନାଇର ଚାରିଟେବୁଲ ହସପିଟାଲରୁ MBBS ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । ସେ ୧୯୯୪ ରେ ସେହି କଲେଜରୁ MD-Obstetrics and Gynecology ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts