AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି ‘ତିତଲି’ : ଗୋପାଳପୁରଠାରୁ ୩୭୦କିମି ଦୂରରେ ରହିଛି, ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବା ସମୟରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୬୫ କିମି ବେଗରେ ବହିପାରେ ପବନ

10/10/2018 at 12:33 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୦|୧୦:  ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ତିତଲି’ । ଆସନ୍ତା ୩ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭେରି ସିଭିୟର ସାଇକ୍ଲୋନର ରୂପ ନେବ ‘ତିତଲି’ । ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବା ସମୟରେ ପବନର ବେଗ ୧୬୫ କିଲୋମିଟର ଛୁଇଁପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ପୁରୀ ଏବଂ ଗୋପାଳପୁରରେ ୧ ମିଟର ଉଚ୍ଚରେ ଜୁଆର ଉଠିପାରେ । ଗୋପାଳପୁରଠାରୁ ୩୭୦କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅଛି ‘ତିତଲି’ ।  କଳିଙ୍ଗପଟ୍ଟନମଠାରୁ ୩୧୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ରହିଛି ‘ତିତଲି’ । ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ଘଣ୍ଟାକୁ ୧୦କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ବଢୁଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଭୋର ସମୟରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ତିତଲି’  । ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବାତ୍ୟା ‘ତିତଲି’ ପାଇଁ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ୫ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ରେଡ୍ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରଯାଇଛି। ୫ଟି ଜିଲ୍ଲା ହେଲା ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି, ଜଗତସିଂହପୁର, ପୁରୀ ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା । ଏହି ଜିଲ୍ଲା ମାନଙ୍କରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ନୟାଗଡ, କଟକ, ଯାଜପୁର, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଭଦ୍ରକ ଓ ବାଲେଶ୍ବରକୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ବାତ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ ଟିମ୍ ଓ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖାଯାଇଛି । ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ଗୁଡିକରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଜାଗ ରହିଛନ୍ତି । ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ନୌସେନାର ସାହାଯ୍ୟ ନିଆଯିବ ।  ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ ଗଛ ଓ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ଉପୁଜିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଧାନ ଫସଲ ଓ ପନିପରିବା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ।

   Related Posts