Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଭୋର ସାଢେ ୪ଟାରୁ ସାଢେ ୫ଟା ମଧ୍ୟରେ ଲେଣ୍ଡଫଲ୍ କଲା ‘ତିତ୍‌ଲି’ : ପବନର ବେଗ ରହିଲା ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୫୦କି.ମି, ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

11/10/2018 at 10:32 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୧|୧୦:  ଆଜି ବଡି ଭୋର ୪.୩୦ରୁ ୫.୩୦ ଭିତରେ ପଲାଶା ପାଖରେ ସିଭିୟର ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ଷ୍ଟର୍ମ ତିତଲି ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ କରିଛି । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ଦୁର୍ବଳ ହେବ ସିଭିଅର ସାଇକ୍ଲେନିକ୍ ଷ୍ଟର୍ମ । ଧାରେ ଧୀରେ ଏହା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁହାଁ ହେବ । ସଂଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ଷ୍ଟର୍ମରେ ପରିଣତ ହେବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ ବେଳେ ପବନର ବେଗ ଥିଲା ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୫୦କି.ମି । ସେହି ସମୟରେ ଗୋପାଳପୁରରେ ପବନର ବେଗ ଥିଲା ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୨୬କି.ମି । ଏହାପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ପବନ ବେଗ କମିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ତେବେ ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି ପୁରୀ, ଏବଂ ଉତ୍ତରଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଉଛି । ଆଜି ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ଅଧିକ ରହିବ । କାଲିଠାରୁ ବର୍ଷା କମିବ । ତିତଲି ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ପବନ ଯୋଗୁ ଗଜପତିରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି । ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବଡ ଗଛ ଉପୁଡି ଯାତାୟତ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ତିତଲିର ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି । ଗୋପାଳପୁର, ଅଲିପୁର, ଛତ୍ରପୁର ଯିବା ରାସ୍ତାରେ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି । ରାସ୍ତା ଉପରେ ବଡ ବଡ ଗଛ ଉପୁଡି ପଡିଛି । ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଏହାକୁ ହଟାଯାଉଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ ପାଇଁ ଯୁଗ୍ମ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇଥିବା ଏସ୍ ଆରସି କହିଛନ୍ତି । ଏହି କମିଟି ୧୫ଦିନ ବିତରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବ ।

   Related Posts