scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ତିତ୍‌ଲି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭୭ ଛୁଇଁଲା: କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପହଂଚିବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍

24/10/2018 at 7:25 PM

ଗଜପତି୨୪|୧୦: ତିତ୍‌ଲି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭୭ ଛୁଇଁଛି । ବାତ୍ୟା ତିତ୍‌ଲିରେ ଏଯାଏଁ ୭୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିବା ସରକାରୀ ଭାବେ କୁହାଯାଇଛି । ୫୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନିଖୋଜ ଥିବା ୧୯ ଜଣଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ଚାଲିଛି। ରିଲିଫ୍ ଓ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ୧୨ଶହ ୫୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିବା ଯୁଗ୍ମ ରିଲିଫ କମିଶନର ପ୍ରଭାତ ମହାପାତ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତିତ୍ ଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍ ଆସୁଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ଏସ୍‌ଆରସି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର କାମର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ । ତାଙ୍କ ସହ ଶକ୍ତି, ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ଏବଂ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରମୁଖ ମଧ୍ୟ ଆସି ସ୍ଥିତି ପରଖିଛନ୍ତି  ।

ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟାରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ବହୁ ଚାଷ ଜମି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଘର ଦ୍ବାର ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଏସବୁର ଭରଣା ପାଇଁ ସରକାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି  । ସେହି ଅନୁସାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ କ୍ଷତି ପୂରଣ ପାଇବେ ବୋଲି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିସନର କହିଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲାର ୩ଟି ପଂଚାୟତକୁ ଛାଡିଦେଲେ ଅନ୍ୟ ସବୁ ପଂଚାୟତରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସରବରାହ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି । ବଳକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହେବ ବୋଲି ଶକ୍ତି ସଚିବ କହିଛନ୍ତି  ।

୪ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ପହଁଚି କିଛି ଅଞ୍ଚଳକୁ ବୁଲି ସ୍ଥିତି ପରଖିଥିଲେ  । ୪ ଚକିଆ ଯାଇପାରୁନଥିବା ଅଂଚଳକୁ ବାଇକ ଯୋଗେ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । …

   Related Posts