Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୯ ଓ ୨୦ ପାଇଁ ଜାରି ହେଲେ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ: ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ବଡ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ, ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡରୁ ହଟିଲେ ଗଡକରୀ ଓ ଚୌହାନ
  • ||

ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ‘ଗଜ’ ; ତାମିଲନାଡୁର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବନ୍ଦ

16/11/2018 at 9:27 AM

ତ୍ରିଚି ୧୬|୧୧: ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ‘ଗାଜା’ ଆଜି ସକାଳେ ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀ ଉପକୂଳ ମଧ୍ୟରେ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ତାମିଲନାଡୁରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ରାତି ୧୨ଟା୩୦ ରୁ ୨ଟା୩୦ ମଧ୍ୟରେ ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୧୦୦ ରୁ ୧୧୦ କିଲୋମିଟର ଥିଲା । ତ୍ରିଚି, ତାଞ୍ଜାବୁର, ପୁଡୁକୋଟ୍ଟାଇରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେଉଛି । ନାଗାପଟ୍ଟିନମ୍‌ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଦରନ୍ୟାମ୍‌ରେ ବାତ୍ୟା ଖୁବ୍‌ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରିଛି। ଗତକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଏବଂ ପବନ ଯୋଗୁଁ ନାଗାପଟ୍ଟିନମରେ ଅନେକ ଗଛ ଉପୁଡିଯିବା ସହ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି । ଅନେକ ମାଛଧରା ହାମ୍‌ଲେଟ୍‌ରେ ସମୁଦ୍ର ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ବର୍ଷା ଏବଂ ପବନକୁ ଆଖିରେ ରଖି ୭୬ହଜାରରୁ ଅଧିକ  ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ନାଗପଟ୍ଟିନମ୍‌, କୁଡ୍ଡାଲୋର୍‌, ପୁଡୁକ୍କୋଟ୍ଟାଇ, କରାଇକଲ୍‌, ତୁବରୁର୍‌, ତାଞ୍ଜବୁର ଏବଂ ତ୍ରିଚୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଜୁଳି ସରବରାହ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ତାମିଲନାଡୁର ୬ଟି ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ସିଭିଅର ସାଇକ୍ଲୋନିକ ଷ୍ଟର୍ମ ଆସନ୍ତା ୬ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଗତି କରି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ।

   Related Posts