Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ମାଣ୍ଡସ୍’ ପ୍ରଭାବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନୟାଗଡ: ଫତେଗଡ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ଧରାପଡିଲେ ଦୁଇ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରିମାଣ୍ଡର ୬ ଦିନ ପରେ ବି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାଁନ୍ତି ଅର୍ଚ୍ଚନା, ପଚାରି ପଚାରି ହାଲିଆ ଇଡି
  • ||

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରେ କ୍ରସର ମାଲିକ ସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ

3/11/2022 at 12:16 AM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୦୨/୧୧: ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ଆଞ୍ଚଳିକ କ୍ରସର ମାଲିକ ସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ। ସମସ୍ତ କ୍ରସର ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଏବଂ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ କ୍ରସରକୁ କଞ୍ଚାମାଲ ସଂଗ୍ରହ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଦାବିରେ ଆଜି ତାପଙ୍ଗ ପାଖରେ ଥିବା ଆଞ୍ଚଳିକ କ୍ରସର ମାଲିକ ସଙ୍ଘ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛି। ସଂଘ ଅଧୀନରେ ସମୁଦାୟ ୪୨୬ଟି କ୍ରସର ଅଛି। ସେଥିରୁ ୧୯୦ଟି କ୍ରସର ମାଲିକଙ୍କୁ ୨୦୦୭-୨୦୧୯ ମସିହା ମଧ୍ୟରେ ଅପରେଟିଂ ଅନୁମତି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଛି। ୨୦୧୯ ମସିହାରୁ ଅନ୍ୟ ମାଲିକଙ୍କୁ ଅପରେଟିଂ ଦେବାକୁ ସଂଘ ଅନୁରୋଧ କରିଆସୁଛି।

ତେବେ ନିକଟରେ ୨୭ ଜଣ ମାଲିକଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି। ହେଲେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୧୪ଟି ଖଣିକୁ ପଥର ଉତ୍ତୋଳନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି। ମାତ୍ର ନିଲାମଧାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ ଅନୁମତି ନଥିବାରୁ ପ୍ରଶାସନ ତାକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି। ଫଳରେ ଖୋଲାଥିବା କ୍ରସର ମାଲିକମାନେ କଞ୍ଚାମାଲ୍ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ସମାଧାନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ସଂଘ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ପାଖରେ ଦାବି କରିଛି। ନଚେତ୍ ଆଗାମି ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବ ବୋଲି ସଂଘ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

   Related Posts