AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

‘RRR’ ପୁଣି ମାରିଲା ବାଜି, ହାତେଇଲା ଆଉ ଏକ ଆୱାର୍ଡ

16/01/2023 at 11:52 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୬।୦୧: ସାଉଥ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଏସ୍ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଆରଆରଆର’ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆୱାର୍ଡ ଶୋ’ ପାଇଁ ଦେଶକୁ ଗର୍ବିତ କରିଛି। ନିକଟରେ, ଏମ କେରେଭାନି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ‘ନାଟୁ-ନାଟୁ’ ଗୀତ ପାଇଁ ଗୋଲଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଂଗୀତ କୋର ପୁରସ୍କାର ଜିତି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଫିଲ୍ମ ନାମରେ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି କ୍ରିଟିକ୍ସ ଚଏସ୍ ଆୱାର୍ଡ ୨୦୨୩ ରେ ଏକ ସ୍ପ୍ଲାସ୍ ମଧ୍ୟ କରିଛି ।

ଭେଟେରାନ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏସ୍ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ରାମ ଚରଣ-ଜୁନିଅର ଏନଟିଆର ତାରକା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆରଆରଆର’ ଭାରତକୁ ପୁଣି ଗର୍ବିତ କରିଛି। ଗୋଲଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପରେ ଫିଲ୍ମଟି ୨୮ ତମ କ୍ରିଟିକ୍‌ ଚଏସ୍ ଆୱାର୍ଡରେ ଦୁଇଟି ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛି । ଗୋଲଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ଜିତିବା ପରେ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଆରଆରଆର’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫରେନ ଲାଙ୍ଗୟୁଏଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ କ୍ରିଟିକ୍‌ ଚଏସ୍‌ ଆୱାର୍ଡ ଜିତିଛି।

ଆମେରିକାରେ, ଏମ୍ କେରେଭାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଚିତ ‘ନାଟୁ-ନାଟୁ’ ଗୀତକୁ ଲସ୍ ଆଞ୍ଜେଲସ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ରିଟିକ୍‌ ବେଷ୍ଟ ସଙ୍ଗ କୋର ଆୱାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଆୱାର୍ଡ ପାଇବା ପରେ ଗୀତର ରଚନା କରିଥିବା କିରାବାନୀ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଛନ୍ତି।  ଦୁଇ ତେଲୁଗୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଆଲୁରି ସୀତାରାମ ରାଜୁ ଏବଂ କୋମରାମ ଭୀମଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଆଧାରିତ RRR ଫିଚର ଷ୍ଟୋରୀ । ଏଥିରେ ରାମ ଚରଣ ଏବଂ ଜୁନିଅର ଏନଟିଆର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରେ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିଲା। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୧,୨୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିଥିଲା।

   Related Posts