Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଯୁବକର ମୁଣ୍ଡକାଟି ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳୁଥିବା ଅପରାଧିକୁ ମାରିବାକୁ ନିଜ ପୁଅଦେଲା ସୁପାରୀ, ମୁହଁରେ ତକିଆ ପକାଇ ମାରିଦେଲେ ଗୁଳିକରି ସୁପାରୀକିଲର

19/01/2019 at 9:09 PM

ଜାମସେଦପୁର ୧୯/୧- ଯିଏ ଅନ୍ୟର ମୁଣ୍ଡକାଟି ରାସ୍ତାରେ ଫୁଟବଲ ଖେଳିପାରେ, କଥାକଥାକେ ବନ୍ଧୁକରୁ ଗର୍ଜାଇପାରେ ଗୁଳି , ଆଖିପତା ପକାଇବା ବେଳକୁ ପେଟରେ ଭୁଷିଦେଇଥାଏ ଧାରୁଆ ଛୁରୀ –ସେହିଭଳି ଅପରାଧୀକୁ ପୁଣି ସୁପାରୀ ଦେଇ ମାରିବା କମ୍ କଥା ନୁହେଁ ।  ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଜାମସେଦପୁରରେ ଘଟିଛି, ହତ୍ୟା କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଥିବା ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅପରାଧି ରମୁଆକୁ ନିଜ ପୁଅ ସୁପାରୀ ଦେଇ କରିଛି ହତ୍ୟା ।

ରାମମୂର୍ତ୍ତି ଦିଆର ଓରଫ ରମୁଆ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ମୂଳ ବାସିନ୍ଦା ହେଲେ ବି କୋଲକାତାରେ ରହୁଥିଲା । କୋଲକାତା ସମେତ ଝାରଖଣ୍ଡ, ଜାମସେଦପୁର ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା ଅପରାଧିକ ନେଟଓ୍ଵାର୍କ । ସେ ଅନେକ ଆଖିଦୃଶିଆ ଅପରାଧ କରି ପୋଲିସ ଲେନସରେ ପାଲଟିଯାଇଥିଲା ଜଣେ ମୋଷ୍ଟଓ୍ଵାଣ୍ଟେଡ଼ ଅପରାଧୀ । ଅନେକ ହତ୍ୟା, ଡ଼କାୟତି, ରାହାଜାନି, ପୋଲିସ ଏନକାଉଁଟରକୁ ସାମନା କରିଥିବା ରମୁଆ ଥିଲା ଅପରାଧର ବେଫିକର ନାୟକ । ଏମିତିକି ରମୁଆକୁ ସାମନା କରିବାକୁ କାହାର ବି ଶକ୍ତି ନ ଥିଲା । ରମୁଆ ହାଓ୍ଵଡ଼ା ଅଂଚଳରେ ଥିଲା ଅନେକ ଦବଦବା । ସେ ଜଣେ ଯୁବକର ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦିନ ଦି-ପହରେ ଫୁଟବଲ ଖେଳିବା ଭଳି ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଘଟଣା ଲୋକ ଭୁଲିପାରିନାହାଁନ୍ତି ଆଜିଯାଏଁ । ରମୁଆ ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଲୋକ ଛାନିଆଁ ଖାଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ କାହିଁକି କରାଗଲା ହତ୍ୟା ?

ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପଛରେ କାହିଁକି ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ କାଜଲ ଓ ପୁତ୍ର ସମୀର ସାମିଲ ଥିଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ରମୁଆ ବାହାରେ ହତ୍ୟା, ଡ଼କାୟତି କରୁଥିଲେ ବି ଘରେ କମ୍ ନ ଥିଲା ଉତ୍ପାତ । ସେ ସବୁବେଳେ ସ୍ତ୍ରୀ କାଜଲ ଓ ପୁଅ ସମୀରକୁ ମଧ୍ୟ ମାନସିକ- ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଉଥିଲା । ରମୁଆର ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନେକଥର ଜେଲ୍ ଯାଇଥିଲା । ଘରେ ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତିରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁଅକୁ ଶାନ୍ତିରେ ରଖେଇ ଦେଉ ନଥିଲା । ତା ପରେ ରମୁଆର ଅତ୍ୟାଚାର ଏତେ ବଢ଼ିଯାଇଥିଲା ପରିବାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ମୁଣ୍ଡ ଟେକି ବାଟ ଚାଲିପାରୁ ନ ଥିଲେ ।

ସମୀରର ପ୍ରଶାନ୍ତ ନାମକ ଜଣେ ମେକାନିକାଲ ଇଂଜିନିୟର ସାଙ୍ଗ ଥିଲା । ସେମାନେ ପିଲାବେଳୁ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ । ପ୍ରଶାନ୍ତ ଇଂଜିନିୟରିଂ ସାରିବା ପରେ  ନିଶା ଖାଇବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧିକ କାମରେ ସାମିଲ ଥିଲା । ସମୀର ନିଜ ବାପା ରମୁଆକୁ ମାରିବାକୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସହ ମିଶି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା । ଏହି ଯୋଜନାର ମୁଖ୍ୟଲୋକ ଥିଲା ରମୁଆର ସ୍ତ୍ରୀ କାଜଲ ।

ସେମାନେ ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ରମୁଆକୁ ତକିଆ ମୁହଁରେ ଚାପି ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପଛରେ କାଜଲ. ସମୀର, ପ୍ରଶାନ୍ତ ସହ ୩/୪ଜଣ ପ୍ରଶାନ୍ତର ସହଯୋଗୀ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଂକା ମଧ୍ୟ କାଜଲ ଦେଇଥିଲେ ।  

ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସହ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ରମୁଆର ସ୍ତ୍ରୀ କାଜଲ, ପୁଅ ସମୀର, ସାଙ୍ଗ ପ୍ରଶାନ୍ତକୁ ଗିରଫ କରି ପୋଲିସ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

   Related Posts