scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବାଲିପାଟଣାରେ ବନମାଳୀପୁରରେ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ; ଆଜି ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯିବ ଓଡ୍ରାଫର ୧୫ଜଣିଆ ଟିମ୍

2/11/2018 at 8:53 AM

ବାଲିପାଟଣା ୨|୧୧:  ବାଲିପାଟଣାରେ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଯିବ ଓଡ୍ରାଫର ୧୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍ । ଗତକାଲି ସ୍ତ୍ରୀ ଝୁନୁ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ରାତି ହୋଇଯିବାରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧାରେ ରହିଥିଲା । ସ୍ବାମୀ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇପାରିନାହିଁ । ଆଜି ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ବାରୁଦ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରିବ ଟିମ୍ । ଗତ ୬୦ ବର୍ଷ ହେଲା ସେମାନେ ବାଣ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିଲେ । ୨୦ ବର୍ଷ ତଳେ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଭାଇଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ମିଶି ୩ ଥର ଏଠାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଛି ।

ଗତକାଲି ବାଲିପାଟଣା ବନମାଳୀପୁର ନୂଆସାହିରେ ଘରେ ବାଣ ଭିଡୁଥିବାବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ  ହୋଇଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରଣରେ ବାଣ ଭିଡୁଥିବା ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଛାତ ଘରର କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡିପଡିଛି । ଏଥିସହ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଝୁନୁ ମିଶ୍ରଙ୍କର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରଣ ଏତେ ତୀବ୍ର ଥିଲା ଯେ, ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଅଙ୍ଗ ପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗ ଖିନଭିନ ହୋଇ ଚାରି ଆଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଥିଲା । ଆଗକୁ ଦୀପାବଳୀ ଥିବାରୁ ମୃତ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ଘରେ ବ୍ୟାପକ ପରିମାଣର ବାରୁଦ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜେ ବାଣ ଭିଡୁଥିଲେ । କେଉଁ କାରଣ ଯୋଗୁଁ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେଲା ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ । ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏବେ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣା ଖବର ପହଞ୍ଚୁଛି । ଘରେ ବାଣ ତିଆରି କରିବା ନେଇ ସରକାରଙ୍କ କଟକଣା ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଓ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉନଥିବାରୁ ଏଭଳି ଘଟଣା ବାରମ୍ବାର ଘଟୁଛି । ନିକଟରେ ରାଉରକେଲାଠାରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା । ବାଣ ତିଆରି, ବିକ୍ରି ଓ ଫୁଟାଇବା ଉପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଟକଣା ଲଗାଇଛନ୍ତି । ତଥାପି ତାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହିଁ ।

   Related Posts