previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାଶ୍ମୀର ଘାଟି ଅଶାନ୍ତ, ପୁଣି ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲେ ଆତତାୟୀ
  • ||
  • ଆଣବିକ ଦସ୍ତାବିଜ ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିଲା ଚଢଉ : ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଦମ୍ ଦେଖାଇଲା ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କଲା ସତର୍କ
  • ||

କରୋନା ମୁକାବିଲା : ଗତ ୨ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଛି ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟିଂ

16/08/2020 at 9:53 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬|୦୮: ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟିଂକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହାସହ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଟେଷ୍ଟିଂ ହାର ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି । କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟିଂରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକ ନୂଆ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଗତ ୨ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟିଂ ହୋଇଛି ।

ସେହିପରି ରାଜ୍ୟରେ ପଜିଟିଭ୍ ହାର ମଧ୍ୟ କମିଛି । ଗତ ଏକ ମାସ ତଳେ ପଜିଟିଭ୍ ହାର ୯.୨ ପ୍ରତିଶତ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୫.୫ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ୍ ହାର ୩.୬ ପ୍ରତିଶତକୁ ଖସିଛି ।

ଏହାସହ ରାଜ୍ୟରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟିଂ କରାଯାଇଛି । ଗତ ୨ ଦିନରେ ଗଞ୍ଜାମରେ ୧୪୯୫୩ ଟେଷ୍ଟିଂ କରାଯାଉଛି । ଯାହା ଦେଶର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲା ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ।

ସେହିପରି ଓଡିଶାରେ ମୃତ୍ୟୁହାର ରହିଛି ୦.୫୮ ପ୍ରତିଶତ । ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ଓଡିଶା ଏକମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠି କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ମାଗଣାରେ କରାଯାଉଛି । ବିଭିନ୍ନ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ସହ ସହଭାଗିତାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଉନ୍ନତମାନର ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ।

   Related Posts