oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପିଏଫଆଇ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ମାଆ ବିରଜାଙ୍କ ପୀଠରେ ଚାଲିଛି ନବଦିନାତ୍ମକ ପୂଜା, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ନବରାତ୍ରର ତୃତୀୟ ଦିନ, ମନ୍ତ୍ରଧ୍ୱନୀ ଓ ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଝଙ୍କଡ଼ ପୀଠ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ସହରରେ ପଶିଲେ ୩ ହାତୀ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||

ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରେ କୋଭିଡ୍ ଶଯ୍ୟାର ଶୁଳ୍କ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କଲେ ସରକାର

14/08/2020 at 8:04 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୪|୦୮ :   ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଇଁ କୋଭିଡ ଶଯ୍ୟାର ଶୁଳ୍କ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଶୁଳ୍କ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସାଧାରଣ ଶଯ୍ୟା ପାଇଁ ଦୈନିକ ଶୁଳ୍କ ହେଉଛି ୧୨ଶହରୁ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା । ଦୈନିକ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି ୧୭୫୦ ଟଙ୍କା ।  ସେହିପରି ଆଇସିୟୁ ଶଯ୍ୟା ପାଇଁ ଶୁଳ୍କ ୨ରୁ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଆଇସିୟୁରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଲାଗିଲେ ଦୈନିକ ଶଯ୍ୟା ଶୁଳ୍କ ୨ରୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । ଆଇସିୟୁରେ ଚିକିତ୍ସିତ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ହଜାର ଭିତରେ ରହିବ । ପ୍ରତି କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଇଁ ଏହି ଦର ଲାଗୁ ହେବ । ତେବେ ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍ ପିଛା ଦୈନିକ ସର୍ବନିମ୍ନ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ସରକାର ।

ସେହିପରି କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ଦୈନିକ ଶଯ୍ୟା ଶୁଳ୍କ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିବ । ସରକାରଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ବୁଝାମଣା ଅନୁସାରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଏହିସବୁ ଶୁଳ୍କ ନେବେ ଏବଂ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଭାବେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ । ଏହି ଦର ଲାଗୁ ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ର ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଖାଇବା ଓ ଔଷଧ ଖର୍ଚ୍ଚ, ଲଣ୍ଡ୍ରି, ସାନିଟାଇଜେସନ, ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ, ପିପିଇ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ରହିଛି ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସରକାର ତଦାରଖ ଟିମ୍ ବିକଶିତ କରିବାକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ତଦାରଖ ଟିମ୍‌ରେ ଟେକ୍ନକିଲା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ରହିବେ, ଯାହାଙ୍କର କି କୌଣସି ପ୍ରକାର ସ୍ୱାର୍ଥ୍ୟଜନିତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ନଥିବ । ସେମାନେ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦିଆଯାଉଥିବା ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା, ପରିଚାଳନାଗତ ମାନର ତଦାରଖ କରିବାକୁ ରାଜି ଥିବା ଦରକାର । ଏବଂ ସେମାନେ ମଞ୍ଜୁରୀପ୍ରାପ୍ତ ପିପିଇ ପିନ୍ଧି ସେସବୁ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ।

   Related Posts