vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
ori homes
vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କାୟା ମେଲେଇ ଚାଲିଛି କରୋନା : ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ ! ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୦୦ ଟପିଲା

27/03/2020 at 2:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୩: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସାରା ଦେଶରେ ମୋଟ୍ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଯାହାକି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ । ବେସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉ  ୪ ଜଣଙ୍କ  ସମେତ ୭୧ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ରାଜ୍ୟଗୁଡିକର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତରେ କରୋନୋ ଭାଇରସ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରି, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୭୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ ଲକ୍ଷ ୩୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରହିଛି । ୧ ଲକ୍ଷ ୨୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଭାରତୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତଥ୍ୟ  ଅନୁଯାୟୀ ମୋଟ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୬ ଥିବାବେଳେ ଆଉ ୮୮ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା କହୁଛି ସରକାରୀ ରିପୋର୍ଟ । ମୁମ୍ବାଇରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ (ଉଭୟ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା) ଏଥିରେ ମିଶାଯାଇ ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସୋପୋରରୁ ଜଣେ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ଭିଲୱାରା ସହରର ୭୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି ।

ତେବେ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଛି | ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁ ଶର୍ମା ଏ ନେଇ କହିଛନ୍ତି, ରୋଗୀ ମଧୁମେହ, କିଡନୀ ରୋଗ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରୋକରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ।

   Related Posts