scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ନାଁରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ରୁଜୁ ପାଇଁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ୨୦୨୧ର ଘଟଣା

9/01/2023 at 9:59 PM

ପାଟନା: ବିହାରର ଏକ କୋର୍ଟ ପାଟନା ପୋଲିସକୁ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ହଂସ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଆରଜେଡି ବିଧାୟକ ଗୁଲାବ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦୁହିଁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ହୋଟେଲରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ୨୦୨୧ରେ ସାମନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ହଂସ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଗୁଲାବ ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

ପୀଡିତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାଖଲ ଯାଚିକା ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ଦାନାପୁର ସିଭିଲ କୋର୍ଟ ଜଜ ଦୁଇଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ରୁଜୁ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଏହି ଯାଚିକା ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ କୋର୍ଟ ପାଟନା ପୋଲିସକୁ ମାମଲାରେ ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ନଥିଲା, ଫଳରେ କୋର୍ଟ ମାମଲାକୁ ଖାରଜ କରିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ପୀଡିତା ଏସିଜେଏମଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ପାଟନା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ । ହାଇକୋର୍ଟ ମାମଲାରେ ପୁଣି ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପାଟନା ପୋଲିସକୁ ପୀଡିତାର ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ତଦନ୍ତ କରି ରିପୋର୍ଟ ଏସିଜେଏମ ଦାନାପୁର କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସର ଉଦାସୀନତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ।

ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଦାନାପୁର କୋର୍ଟରେ ପୁଣି ଥରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା । ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଯେ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ହଂସ ଏବଂ ଗୁଲାବ ଯାଦବ ପୀଡିତ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ । ପୀଡିତା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ବିଧାୟକ ଗୁଲାବ ଯାଦବ ତାଙ୍କୁ ମହିଳା ଆୟୋଗର ସଦସ୍ୟ କରାଇବା ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କୁ ପାଟନା ରୁକନପୁରା ସ୍ଥିତି ନିଜ ଘରକୁ ଡାକି ଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ । ପରେ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ, ଗୁଲାବ ଯାଦବ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରାଇବା ଭୟ ଦେଖାଇ ତାଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ହୋଟେଲକୁ ଡାକିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ହଂସ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ଦୁହେଁ  ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts