ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଉପନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ: ୬ ରାଜ୍ୟର ୭ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଭୋଟଗଣତି…

6/11/2022 at 8:28 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୬/୧୧: ଆଜି ଆସିବ ଦେଶର ୬ ରାଜ୍ୟର ୭ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ। ରବିବାର ଚାଲିଛି ଏହି ସବୁ ସିଟ୍‌ର ଭୋଟଗଣତି। ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଅଧିକାଂଶ ସିଟ୍‌ରେ ବିଜେପିକୁ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳଙ୍କଠାରୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ସବୁ ଆସନରେ ନଭେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ହୋଇଥିଲା।

ହରିୟାଣାର ଆଦମପୁର, ମହରାଷ୍ଟ୍ରର ଅନ୍ଧେରୀ ଇଷ୍ଟ, ବିହାରର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ଏବଂ ମୋକାମ୍ମା, ତେଲଙ୍ଗାନାର ମୁନୁଗୋଡେ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗୋଲା ଗୋକରନାଥ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାର ଧାମନଗର ଆସନରେ ହୋଇଥିଲା ଭୋଟଗ୍ରହଣ । ତେଲଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମିତି (ଟିଆରଏସ), ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟୀ(ଏସପି) ଏବଂ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ(ବିଜେଡି) ବିଜେପିକୁ କଡ଼ା କ୍କର ଦେଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଅପେକ୍ଷା ନିର୍ବାଚନ ଫଳ ଘୋଷଣାକୁ।

୬ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ତେଲଙ୍ଗାନା ମୁନୁଗୋଡ଼େ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମତାଦାନ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ। ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ୪୮.୩୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା। ବିହାରର ମୋକାମାରେ ୫୨.୪୭ ପ୍ରତିଶତ, ମୁନୁଗୁଡ଼େରେ ୭୭.୫୫, ହରିୟାଣା ଆଦମପୁରରେ ୭୫.୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ, ଓଡ଼ିଶାରେ ଧାମନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ୬୬.୬୩ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଗୋଲା ଗୋକରନାତରେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ୫୫.୬୮ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଥିଲା।  ସେହିପରି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଆସନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅନ୍ଧେରୀ ଇଷ୍ଟରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ୩୧.୭୪ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts