AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଖୁସି ଖବର, ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳିବେ କାଉଣ୍ଟିଂ କ୍ରିକେଟ୍

19/08/2022 at 1:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯|୦୮: ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ୍ ଏବେ ଭାରତ-ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ସେ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ ବିପକ୍ଷରେ ୮ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୩୫ ରନ୍ ବ୍ୟୟ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଗୋଟିଏ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଖୁସି ଖବର ମିଳିଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଓ୍ୱାରଓ୍ୱିକସାୟର କାଉଣ୍ଟିଂ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ଲବ୍ କାଉଣ୍ଟିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ସିରାଜଙ୍କୁ ଦଳରେ ନେଇଛି । ସେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ସମରସେଟ୍ ବିପକ୍ଷ ଓ୍ୱାରଓ୍ୱିକସାୟରର ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ବର୍ମିଂହାଂମରେ ପହଁଚିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଏଜବେଷ୍ଟନରେ ଦମଦାର ରେକର୍ଡ

ଭାରତୀୟ ବୋଲର ସିରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସଦାବେଳେ ଭାରତ ସହ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାର ଆନନ୍ଦ ଉଠାଇଥାନ୍ତି । ସେ କାଉଣ୍ଟିଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି । ଏଜବେଷ୍ଟନ ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଅଟେ । ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏଠାକାର ମାହୋଲ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର । ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପଞ୍ଚମ ତଥା ଶେଷ ମୁକାବିଲାର ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୬୬ ରନ୍ ଦେଇ ୪ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ ୬ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

୨୦୭ ମ୍ୟାଚ ଅଭିଜ୍ଞତା

ସିରାଜ ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ୨୬ ଥର ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ ୫୬ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ମିଳିଛି । ଏହାସହ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ୨୦୭ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ୪୦୩ ଶିକାର କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ୧୯୪ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ସେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଓ୍ୱାରଓ୍ୱିକସାୟର କାଉଣ୍ଟିଂ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କୃଣାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଚୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି । ସିରାଜ ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଏହି ସିରିଜରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାଗନେବେ ।

   Related Posts