AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

୭୦ଟି ଦେଶରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କଲାଣି କରୋନା, ସାରା ବିଶ୍ବରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଟପିଲାଣି ୩ ହଜାର

3/03/2020 at 7:45 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩।୩: ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୩ ହଜାର ଟପିଛି । ୭୦ଟି ଦେଶରେ ଏବେ ଏହି ଭାଇରସ୍ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଲାଣି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ଗତକାଲି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାଂଶ ଦେଶ ଚୀନକୁ ସେମାନଙ୍କ ବିମାନ ବାତିଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଚୀନରେ ରବିବାର ୫୪୩ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍ ପରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ । ସେଠାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ହଜାର ୭ ଶହ ଟପିଛି । ୨୦ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି । ଇରାନରେ ୯୭୮ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୫୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲାଣି । ସେହିପରି ଆମେରିକାରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ଦିନକୁ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଭାଇରସ୍ କେମିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହେବ ତାହା ସାରା ବିଶ୍ବ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେଲାଣି । ଏତିକି ବେଳେ ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି ତାହା ସଂଘାତିକ । WHO ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଚୀନ୍ ବାହାରେ କରୋନା ୯ ଗୁଣା ଅଧିକ ହାରରେ ବ୍ୟାପୁଛି । ବିଶ୍ବ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କଲାଣି କରୋନା ।

   Related Posts