ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନା ଭୟ: ଜେଲରୁ ଖଲାସ ହେବା ପାଇଁ କଏଦୀଙ୍କ ଅନଶନ, ଆଶାରାମ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ

24/03/2020 at 8:12 PM

ଯୋଧପୁର, ୨୪ ୦୩: କରୋନା ଭାଇରସକୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ମହାମାରୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଦେଶର ୫୪୮ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଲକଡାଉନ୍ କରାଯାଇଛି । ଏପରିକି ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ନ ବାହାରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହୁଛି । ତେବେ ଯୋଧପୁର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କାରାଗାରରେ କଏଦୀମାନେ ଅନଶନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ମୋଟ ୧୩୭୫ଜଣ କଏଦୀ ଏହି ଅନଶନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତିା

ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜେଲରେ ଖାଦ୍ୟ ରନ୍ଧା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି କଏଦୀ ଖାଇନଥିଲେ । ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଖଲାସ କରାଯାଉ ବୋଲି ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯୋଧପୁର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କାରାଗାରକୁ କଏଦୀଙ୍କ ବାବଦରେ ତଥ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି ।

କେଉଁ କଏଦୀଙ୍କୁ ପାରୋଲରେ ଛଡାଯିବ ଓ କାହାକୁ କ୍ଷମା ଦିଆଯିବ ତାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବେ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କାରାଗାରର ଅଧିକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଠାରେ ଅନେକ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ସଜା କାଟୁଛନ୍ତି । କେତେଜଣଙ୍କର ଟ୍ରାଏଲ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି । ଏଥିରେ ଆସାରାମ, ଭମ୍ବର ଦେବୀ ଅପହରଣ ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମହିପାଲ ମଦରେଣା ଆଦି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts