ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

କେରଳରୁ ଫେରିଥିବା ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ବ୍ରହ୍ମପୁର MKCGରେ ଭର୍ତ୍ତି, କରୋନା ସନ୍ଦେହରେ ଅଟକାଇଲେ ଡାକ୍ତର

14/03/2020 at 8:00 AM

ବ୍ରହ୍ମପୁର ।୩: ସାରା ବିଶ୍ବକୁ ଏବେ କୋରନା ଭୟ ଘାରିଛି । କୋରନାକୁ ନେଇ ସବୁଠି ଆତଙ୍କ। ଭାରତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୫ ଲୋକ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଲାଣି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ କେରଳରୁ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ନିଜ ଗାଁକୁ ଯାଇପାରୁନାହାନ୍ତି । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜି ମେଡିକାଲରେ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ସେ ମେଡିକାଲରେ ଅଟକିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

କେରଳରୁ ଫେରିବା ପରେ ଦାଦାନ ଶ୍ରମିକ ଜଣଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜିରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଜ୍ବର ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ କାଳେ ସେ କୋରନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବେ ସନ୍ଦେହ କରି ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ସଂପୃକ୍ତ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଘର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ସୋରଡା ବ୍ଲକ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଏ ସଂପର୍କରେ ଗାଁକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଗାଁକୁ ଆସିବାକୁ କହିଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ଶ୍ରମିକ ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର କରୋନାକୁ ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୨ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପାଣ୍ଠି ମଧ୍ୟ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ଯାଏଁ ସବୁ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସିନେମା ହଲ୍, ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ଜିମ୍ ଆଦି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 

   Related Posts